Jaki wybrać kredyt, aby płacić mniej odsetek?

0
2098

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnego rodzaju kredytów, przez co często nie wiemy, na który się zdecydować.

Każdy bank co chwilę oferuje inny kredyt tak, aby przyciągnąć do siebie klientów, ale zawsze musisz dokładnie wiedzieć, na co chcemy przeznaczyć pieniądze i ile chcemy ich pożyczyć.

Na początek dokładnie ustal swoje potrzeby. Przemyśl swoją sytuację i dobrze zastanów się, na co potrzebujesz pieniędzy oraz jaki jest twój cel. Możesz potrzebować pieniędzy na wakacje czy też na remont domu albo może potrzebujesz kredytu na zakup samochodu. Możesz także zdecydować się na kredyty studenckie, gdy jesteś studentem i potrzebujesz pieniędzy na opłaty akademika czy też bieżące wydatki lub możesz też sięgnąć po kredyt na otwarcie firmy, jeśli planujesz założenie własnej działalności gospodarczej.

Jaką wysokość raty wybrać?

Kiedyś mogliśmy wybrać kredyt, który zaproponował nam bank i był on zawsze w równych ratach, a dzisiaj możemy także zdecydować, iż chcemy dokonywać spłat w ratach malejących. Jeden i drugi wybór ma swoje wady i zalety, dlatego warto odpowiednio wcześniej przemyśleć całą sprawę albo po prostu doradzić się dobrego doradcy finansowego, który pomoże nam dokonać najlepszego wyboru.

Jakich dokumentów potrzebujemy, aby uzyskać kredyt?

Obecnie dzięki nowoczesnym technologiom wystarczy nam jedynie dowód osobisty, aby zaciągnąć kwotę małego kredytu. W przypadku dużych kredytów takich jak kredyty inwestycyjne czy też kredyty obrotowe, bank z pewnością będzie wymagał od nas zaświadczenie o zarobkach oraz stałym zatrudnieniu. Kiedy jednak suma, jaką chcemy pożyczyć będzie bardzo duża, to wtedy potrzebujemy dodatkowo zabezpieczenia, jakim jest np. nieruchomość lub poręczyciela jednego czy też dwóch.

Często również bywa tak, że kiedy już mamy konto w banku, to wystarczy złożyć wniosek przez internet i bank na podstawie wpływów, jakie dokonujemy na konto, przedstawi nam ofertę kredytu, który może nam zaproponować bez żadnych zabezpieczeń. Jest to bardzo dobre rozwiązanie w momencie, gdy chcemy pożyczyć szybko pieniądze w nagłej sytuacji, w której nie możemy czekać. Z kredytów bankowych korzystają zarówno osoby prywatne, jak również wielu przedsiębiorców, którzy zaciągają kredyty inwestycyjne lub kredyty obrotowe na dalsze funkcjonowanie swojego biznesu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]