Praca w finansach – czego możesz się spodziewać?

0
922
praca w finansach
Fot. Pexels.com

Praca w branży finansowej kojarzy się nam przede wszystkim z dużymi zarobkami, prestiżem oraz odpowiedzialnością. Nie brakuje ludzi gotowych podjąć się wyzwania wspinania się po szczeblach tej gałęzi kariery. Znajdziemy tutaj takie profesje jak bankier, analityk czy księgowy. Które z tych zawodów są godne uwagi dla osób planujących pracę w finansach?

Przeczytaj też: http://stolicakariery.pl/praca-w-finansach-mozliwe-opcje/

Doradztwo finansowe

Praca w doradztwie finansowym oznacza najczęściej bycia agentem biznesowym lub brokerem. Chociaż te zawody nie cieszą się najlepszą renomą, osoby je wykonujące mogą zarabiać naprawdę dużo. Jako, że króluje tutaj system prowizyjny, nasza skuteczność ma ogromy wpływ na nasz dochód. Najskuteczniejsi pracownicy mogą liczyć na zarobki rzędu 10 000 złotych oraz z czasem na własny zespół. Ma to znaczenie, ponieważ branie prowizji od zarobków podwładnych też jest częstą praktyką związaną z pracą w finansach.

Analityka finansowa

Analitycy finansowi bardzo często łączą działkę finansową z braną informatyczną. Ogromną rolę odgrywają więc tutaj analityczne myślenie i kreatywność. Rola ta polega na analizie i optymalizacji procesów w celu zwiększenia efektywności i co za tym idzie – przychodów firmy. Analityk pracujący w finansach musi mieć więc zdolność do panowania nad ogromną ilością czynników i wyciągania wniosków na podstawie ogromnej ilości skomplikowanych danych.

Leasing

Praca w sektorze finansowym może sprowadzać się również do leasingu, który zyskuje na popularności jako metoda finansowania czynionych inwestycji. Firmy leasingowe często zatrudniają konsultantów, przedstawicieli handlowych, a także ekspertów zajmujących się analizą ryzyka kredytowego.

Zarządzanie finansami

Chodzi tutaj przede wszystkim o powiększający się stale obszar zajmujący się wierzytelnościami. Według statystyk bankowych, liczba zaległości kredytobiorców rośnie z roku na rok. Potrzeba wiec coraz więcej specjalistów zajmujących się wyceną długów oraz ekspertów od windykacji, czyli ściągania należności od zalegających kontrahentów.

Zobacz też: http://ideainteractive.pl/assesment-centre-na-czym-polega/

[Głosów:1    Średnia:5/5]