Eurotrip – jak się do niego przygotować?

0
1222
Eurotrip – jak się do niego przygotować

Długa, samochodowa wyprawa przez kilka (czy nawet kilkanaście) krajów europejskich, którą w ostatnich latach zaczęto nazywać Eurotripem, marzy się wielu z nas. Nic dziwnego – to doświadczenie jedyne w swoim rodzaju, które z rozrzewnieniem wspominać można do końca życia. Jak najlepiej przygotować się do Eurotripu? Oto kilka przydatnych wskazówek.

Zrób dobry research

Dobry Eurotrip to Eurotrip przemyślany i dobrze przygotowany. Wybierając się z przyjaciółmi w taką podróż, musicie bowiem dobrze wiedzieć, dokąd zmierzacie, co chcecie zobaczyć i jakich atrakcji na Waszej trasie nie można pominąć. Internet daje w tym zakresie wiele możliwości – wiele ciekawych informacji można znaleźć nie tylko na oficjalnych stronach internetowych konkretnych turystycznych miejsc, ale przede wszystkim na blogach i forach podróżniczych. Z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że nie jesteście pierwszą ekipą, która wybiera się do tego miasta czy regionu. Czemu więc nie skorzystać z praktycznych wskazówek innych turystów?

Zarezerwuj noclegi i bilety

Wiele istotnych kwestii związanych z organizacją wyjazdu można dziś załatwić przez Internet. Skorzystajcie z tej możliwości: w ten sposób nie tylko będziecie spokojniejsi o przebieg całej podróży, ale też zaoszczędzicie sporo pieniędzy. Noclegi i bilety wstępu do najsłynniejszych atrakcji turystycznych (np. do Muzeów Watykańskich w Rzymie czy do pałacu Topkapi w Stambule) są znacznie tańsze, jeśli zarezerwujesz je z wyprzedzeniem przez Internet – nie wspominając już o tym, że w świecie wirtualnym nie istnieją kolejki do kasy…

Zadbaj o bezpieczeństwo

By nie narażać siebie i innych na nieprzyjemne przygody, zatroszcz się o kilka ważnych spraw, zanim wyruszysz w drogę . Przede wszystkim dokonaj przeglądu samochodu – upewnij się, że wszystko z nim w porządku i że nie odmówi posłuszeństwa w najmniej oczekiwanym momencie, np. podczas jazdy przez malownicze, ale odludne pasma górskie. Sprawdź też stan samochodowej apteczki i skompletuj wszystkie niezbędne lekarstwa i materiały opatrunkowe. Koniecznie wykup także ubezpieczenie podróżne, które obejmuje wszystkie kraje, które planujecie odwiedzić.

Szerokiej drogi!

[Głosów:0    Średnia:0/5]