Ile jest w stanie zarobić content manager? 

0
4893
content menager

Sprawdźmy zastanawiać się, czy jako osoba zajmująca się zarządzaniem treściami internetowymi Możemy również dobrze zarobić? Okazuje się, że jest to zawód do którego nie potrzebne jest wykształcenie wyższe, a jedynie umiejętności i wiedza. Jest to praca polegająca na zaangażowaniu oraz śledzeniu zmian w trendach. Czy przekłada się to jednak na wysokie zarobki? Od czego będzie zależała wysokość wynagrodzenia content managera oraz Jaka jest mediana jego zarobków? Sprawdźmy to!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/ile-zarabia-content-manager/

Od czego zależy wysokość wynagrodzenia w pracy content manager? 

Na wysokość wynagrodzenia wpływa sporo czynników. Przede wszystkim będą do czynniki takie jak doświadczenie i umiejętności. One z kolei przekładają się na osiągnięte przez nas Wyniki, które są podstawą do wyższego wynagrodzenia. Należy pamiętać, że osoba na stanowisku content manager jest często osadzona na stanowisku kierowniczym. Na to wpływa również wysokość pensji. Przez to jest ona nieco wyższa niż w przypadku zwykłego szeregowego pracownika. Jako content manager możemy pracować wcale nad marką lub firmą. Możemy również oferować swoje usługi w ramach projektu. Zatem nasze zatrudnienie może popierać się na etacie, zleceniu czy zamówieniu.

Dużo więcej Jesteśmy w stanie zarobić Jako właściciele firmy, niż etatowi pracownicy. Oczywiście wysokość wypłaty będzie zależała również od wielkości danego projektu oraz włożonego w niego wysiłku. Do tego dochodzą czynniki rynkowe, takie jak rodzaj branży, budżet na marketing, a także regionu kraju czy miejsce zamieszkania.

Wymienione wyżej czynniki mogą naprawdę zmienić wysokość pensji osoby na stanowisku content manager w naszym kraju. W takim zawodzie możemy liczyć na stawki zaczynające się od 2500 zł brutto. Przeważnie zarobimy około 2500 zł do 5000 zł na rękę. Jednak większe firmy, które potrzebują stałego marketingu sa Ci w stanie zapłacić nawet kilkadziesiąt złotych miesięcznie.

Mediana zarobków content manager

Według badań branżowych, które co roku analizują wysokość zarobków Polaków, a możemy stwierdzić, że jako content menadżer jesteśmy w stanie zarobić przeciętnie 6250 zł brutto. Jest to jednak mediana, oznaczająca, że połowa wszystkich osób na takim stanowisku zarabia kwoty w przedziale od 4300 zł do 10150 zł brutto. Pozostała połowa dzieli się na dwie części, jedna ćwierć będzie zarabiać kwoty poniżej 6250 zł, z kolei druga kwoty powyżej 10150 zł.

Zobacz też: http://ideainteractive.pl/jak-wyglada-praca-content-managera/

[Głosów:2    Średnia:2/5]