Kto może kupić przedmioty poleasingowe?

0
2004

Coraz popularniejsze są wśród polskich przedsiębiorców aukcje, na których mogą kupować poleasingowe przedmioty. Do najpopularniejszych rzeczy branych w leasing zaliczają się samochody, lecz mogą być to również meble, czy sprzęt niezbędny do użycia w konkretnych branżach, taki jak na przykład maszyny budowlane. Zawsze należy wybierać sprawdzony serwis, jednak samemu też należy spełniać określone warunki, po to, by zlicytowany przedmiot został przekazany właśnie nam.

Podstawa: płynność finansowa

Wymagania finansowe i zdolność kredytowa to dwa czynniki, które są decydujące, jeśli chodzi o przyznanie danemu użytkownikowi konkretnego przedmiotu w leasingu. Na dodatek, należy być osobą wiarygodną, co zostanie już ocenione indywidualnie. Płynność finansowa jest niezbędna do tego, by właściciele konkretnego nabytku byli pewni, że raty będą spłacane systematycznie. Najpopularniejszym serwisem oferującym przedmioty poleasingowe jest ten należący do Aukcje EFL. Przeglądając aukcje.efl.com.pl nie trzeba być wcale zarejestrowanym. Dopiero kiedy klient zdecyduje się wziąć samochód bądź inną rzecz w leasing Europejski Fundusz Leasingowy prosi o wypełnienie krótkiego formularza kontaktowego, będącego jednocześnie formularzem rejestracyjnym.Po zweryfikowaniu danych nastąpi aktywacja konta, a użytkownik otrzyma hasło niezbędne do logowania się w serwisie.

Konieczność spłacania rat leasingu

Oczywiście, każdy pojazd przed oddaniem pod młotek zostaje dokładnie sprawdzony i wyceniony przez rzeczoznawców. Analogicznie, odnosi się to do pozostałych przedmiotów. Na tej też podstawie potencjalny klient powinien podjąć świadomą decyzję, czy będzie w stanie spłacać raty leasingowe. Jeśli bowiem nie dotrzyma warunków umowy to dana rzecz zostanie mu odebrana. Dlatego, jeśli podejmiemy decyzję o tym, by wziąć jakieś przedmioty używane w ramach leasingu to musimy być rzetelni jako spłacający ratę. Wówczas nie będzie problemu z przyznaniem nam konkretnej rzeczy. Przedmioty poleasingowe są coraz popularniejsze wśród polskich przedsiębiorców.

[Głosów:1    Średnia:5/5]