Przykładowe wzory pieczątek firmowych

0
2739
Przykładowe wzory pieczątek firmowych

Jedno z pierwszych pytań, jakie zadaje sobie przedsiębiorca, wybierając pieczątkę dla siebie to: jaki umieścić na niej wzór? Można zlecić wykonanie go specjalistycznej firmie albo przygotować samodzielnie w jednym z programów graficznych. Najważniejsze, by był czytelny, ale też przyciągał uwagę. Przejrzyjcie poniższe propozycje – być może zainspirują was w czasie zamawiania własnej pieczątki.

Typy pieczątek i ich wzory

Na stronie Stampler.pl zamawianie pieczątek jest bardzo szybkie i intuicyjne. Wystarczy tylko zdecydować się na jeden typ pieczątki oraz szablon, a następnie uzupełnić go swoimi danymi. Warto dopasować rodzaj pieczątki do charakteru naszej działalności. Musimy pamiętać, że niektórych wzorów nie można np. zastosować na pieczątce kieszonkowej ze względu na jej niewielki rozmiar, a podłużnego napisu raczej nie uda nam się umieścić na okrągłej pieczątce.

Główne rodzaje pieczątek wykorzystywane w przedsiębiorstwach to automaty standardowe, kwadratowe, podłużne, okrągłe, owalne, datowniki i pieczątki kieszonkowe.

dane na pieczątce firmowej

Można także rozpocząć pracę od przygotowania wzoru, a dopiero w następnym kroku dopasować go do typu pieczątki. Część rodzajów automatów pomieści nawet 9 linijek tekstu, na innych może się znaleźć maksymalnie 1 lub 2 linijki z bazowymi informacjami.

Jakie dane powinny się znaleźć na pieczątce firmowej?

W pierwszej kolejności te podstawowe, które ułatwiają identyfikację firmy oraz kontakt. Powinny to być przede wszystkim:

  • pełna nazwa firmy albo spółki,
  • imię i nazwisko właściciela,
  • adres siedziby firmy.

A jakie informacje trzeba zawrzeć na pieczątce Spółki Prawa Handlowego? Na pewno oznaczenie sądu rejonowego oraz wysokość kapitału zakładowego i wpłaconego (spółka akcyjna).

Dodatkowe, przydatne informacje, których umieszczenie nie jest niezbędne, ale warto rozważyć to logotyp firmy, e-mail, numer telefonu i adres strony internetowej.

Jeśli mamy już wybrany typ pieczątki i wiemy, jakie dane chcemy na niej umieścić, to przychodzi pora na dobór wzoru. Jeśli stempel ma stanowić głównie formę reklamy i nie będzie wykorzystywany do uwierzytelniania dokumentów, to nie musimy na nim umieszczać wszystkich danych (np. numeru NIP).

Wzory pieczątek firmowych – inspiracje

Podczas przygotowywania własnej pieczątki warto przejrzeć wzory, które są dostępne w sieci. Z pewnością nie warto ich kopiować, jedynie wymieniając własne dane. Znacznie lepiej potraktować je jako inspirację. Stawiając na oryginalność, można wyróżnić się z tłumu i zyskać większy prestiż. Poniższa grafika prezentuje przykładowe wzory pieczątek z logo, które mogą pełnić funkcję reklamową i jednocześnie wpływać na budowanie pozytywnego wizerunku przedsiębiorstwa. Łatwy do zapamiętania znak graficzny można albo zamówić w jednym kolorze, albo wykorzystać kolorowy tusz.

Wzory pieczątek firmowych

Inne rozwiązanie to wykorzystanie ozdobnego fontu w nazwie firmy. Czynnikiem wyróżniającym może być odmienny kształt czy np. sposób ułożenia liter.

Kolor i rodzaj tuszu

Można także połączyć obydwa rozwiązania i zdecydować się na pieczątkę kolorową, która będzie miała zarówno ciekawy logotyp, jak i nietuzinkową formę ujęcia nazwy firmy.

Pieczątka firmowa

Kolor i rodzaj tuszu

Decydując się na zamówienie pieczątki kolorowej, trzeba także zdecydować, jaki kolor i rodzaj tuszu będzie najbardziej odpowiedni dla charakteru i specyfiki naszej działalności. Najważniejsze informacje na ten temat zebraliśmy w artykule: Najlepszy tusz do mojej pieczątki. Warto go przeczytać przed podjęciem decyzji o barwie tuszu.

Pieczątka firmowa skuteczną formą reklamy

Nie ma jednej słusznej odpowiedzi na pytanie, jaki wzór pieczątki firmowej będzie najlepszy. Na uzyskany efekt wpływ ma wiele czynników, w tym charakter działalności i rodzaj branży. Warto poszukać ciekawych wzorów w sieci i zainspirować się nimi przy tworzeniu własnego stempla. Dobry wybór pomoże w świadomym kreowaniu wizerunki firmy na zewnątrz i będzie świetnie działającą reklamą!

[Głosów:4    Średnia:2.8/5]