Czym jest pożyczka hipoteczna?

0
1686

Pożyczka hipoteczna bardzo często mylona jest z kredytem hipotecznym. Tymczasem, są tą dwa odrębne pojęcia. Głównym zabezpieczeniem takiej pożyczki jest hipoteka na nieruchomości, której pożyczkobiorca jest właścicielem, przy zaznaczeniu, że nie jest ona obciążona kredytem hipotecznym. Pożyczka taka może mieć charakter długoterminowy, a jej wartość może wynosić aż do 70% wystawianej nieruchomości.

Różnica pomiędzy pożyczką hipoteczną a kredytem hipotecznym

Różnica pomiędzy pożyczką hipoteczną a kredytem hipotecznym polega głównie na tym, że poprzez zaciągnięcie pożyczki hipotecznej można uzyskać środki finansowe na dowolny cel. Ważne jest jedynie to, żeby pieniądze te nie zostały spożytkowane na działalność gospodarczą. Pożyczki hipoteczne mają też zazwyczaj niższe oprocentowanie aniżeli kredyty konsumpcyjne. Zabezpieczenie jakim jest hipoteka na nieruchomość wystarczy. Należy jednak zaznaczyć, że procedura związana z udzieleniem pożyczki hipotecznej może być długotrwała, z uwagi na uzyskanie wpisu do księgi wieczystej nieruchomości oraz jej ubezpieczenie. Przed samym pobraniem takiej pożyczki warto również samemu odpowiedzieć sobie na pytanie, czy będziemy w stanie spłacić zobowiązanie i czy jesteśmy gotowi na wszystkie koszty i ryzyko związane z tym rodzajem zobowiązania finansowego.

Pożyczki hipoteczne dla większego wydatkowania

Pożyczki hipoteczne, jak na przykład ta, którą można otrzymać za pośrednictwem serwisu getbucks.com to pożyczki dzięki jakim rodzina może sobie pozwolić na większe wydatki. Jeśli więc jest taka potrzeba to nie ma się nad czym zastanawiać. Poznanie zalet oraz wad takich pożyczek, wraz z warunkami, z jakimi należy się liczyć w poszczególnych firmach będzie kluczowe. A jeśli uznamy, że cała procedura nie jest skomplikowana do przejścia to warto złożyć wniosek. Tym samym, uzyskuje się gwarancję, że poradzić będzie sobie można z bieżącą sytuacją życiową. Nadal wiele osób nie wie, że ma taką możliwość do wykorzystania, lecz już teraz pożyczki hipoteczne są terminem coraz częściej pojawiającym się
w branży finansowej.

[Głosów:1    Średnia:5/5]