Upadłość i restrukturyzacja firmy

0
1211
Upadłość i restrukturyzacja firmy

Głównym celem postępowania restrukturyzacyjnego jest uniknięcie upadłości firmy, bowiem restrukturyzacja ma umożliwić firmie jej dalsze, prawidłowe funkcjonowanie, natomiast postępowanie upadłościowe najczęściej oznacza całkowitą likwidację przedsiębiorstwa.

Upadłość firmy – zastosowanie i zalety

Obecnie można skorzystać z usług kancelarii prawnych, które obejmują pomoc w pełnym zakresie przede wszystkim klientom, borykającym się z problemami finansowymi i niewypłacalnością. Głównym celem postępowania upadłościowego dotyczącego firm, jest zaspokojenie wierzycieli w jak największym stopniu, oraz ocalenie majątku przedsiębiorstwa. Usługa obejmuje w swoim zakresie także wsparcie członków zarządu upadających spółek. Ma to na celu obciążenie ich własnych, prywatnych majątków długami spółek. Oferta dotyczy również wsparcia podczas prowadzenia spraw karnych i rozprawach w sądzie. Kancelarią świadczącą profesjonalne usługi w zakresie upadłości i restrukturyzacji we Wrocławiu jest Kancelaria Prawna CMM. Wsparcie kancelarii z zakresu upadłości obejmuje:

  • analizę sytuacji finansowej firmy, weryfikację zgromadzonych dokumentów
  • sporządzanie wniosku o ogłoszenie upadłości firmy
  • reprezentację w postępowaniu o ogłoszenie upadłościowe
  • reprezentację w postępowaniu po ogłoszeniu upadłości

Restrukturyzacja firmy – na czym polega?

Restrukturyzacja ma na celu uniknięcie upadłości, polega na odnowieniu przedsiębiorstwa. Pozytywną cechą takiego rozwiązania jest fakt, iż w tej sytuacji zarządzanie w firmie przejmuje osoba wyznaczona przez sąd, a Ty unikasz możliwych egzekucji zadłużenia. Dobrym rozwiązaniem jest układ, który zawierany jest pod ścisłym nadzorem sądu wraz z wierzycielami, który może rozwiązać spory. Usługa kancelarii ma na celu wskazać Ci jak najlepsze rozwiązanie. Należy pamiętać, iż zarówno postępowanie upadłościowe jak i restrukturyzacyjne mają ściśle złożony charakter. Dla każdego z nich obowiązują specyficzne wymogi formalne co do zasad wniosków i załączników. Warto pamiętać, iż niewypłacalność nie zawsze oznacza bankructwo, jednakże jeśli zauważysz, iż Twoja firma zaczyna mieć problemy z niewypłacalnością, warto skorzystać z profesjonalnej i skutecznej pomocy przy restrukturyzacji firmy we Wrocławiu!

[Głosów:0    Średnia:0/5]