Wypełniacze do paczek — prosty i skuteczny sposób na zabezpieczenie wysyłanego towaru

0
1177
Wypełniacze do paczek

Jeżeli prowadzisz sklep online lub właśnie planujesz rozpocząć sprzedaż wysyłkową swoich produktów, pakowanie i przygotowywanie ich do wysyłki, to niezwykle ważna kwestia, o której należy pomyśleć już na początku. W sferze zakupów internetowych konkurencja jest bardzo duża, a to czy klient wróci do danego sprzedawcy, zależne jest od wielu czynników. Cena, jakość towaru, ale też jakość obsługi i pakowania paczki ma bezpośredni wpływ na ocenę klienta, a także na jego kolejne decyzje zakupowe. Co zatem możesz zrobić, aby przekonać klienta do powrotu? Przede wszystkim udowodnić mu, że szanujesz jego własność i dbasz o jego interesy. Jak to się ma to zakupów online? To proste, musimy pokazać Klientowi, że szanujemy jego pieniądze wydane na towar zakupiony w naszym sklepie. Profesjonalna, uprzejma i pomocna obsługa klienta, połączona z odpowiednim zabezpieczeniem i zapakowaniem towaru przed wysyłką, to ogromna wartość, która pomoże nam w stworzeniu pozytywnego wizerunku, a co za tym idzie pozostawieniu dobrego wrażenia, które z kolei skłoni klienta do powrotu.

Jak wybrać odpowiedni wypełniacz paczek?

Zanim wybierzesz odpowiedni wypełniacz do paczek, zastanów się, jaką rolę ma on spełnić. Wypełniacz bowiem, nie ma być jedynie zapełnieniem pustej przestrzeni w zbyt dużym kartonie, jego podstawowym zadaniem jest ochrona zawartości paczki.

Wypełniacze do paczek mają za zadanie stabilizować towar w opakowaniu, dzięki czemu nie będzie on się przemieszczał podczas podróży. Rodzaj wypełniacza należy dobrać do gabarytu rzeczy, jaką wysyłamy, a także do jej odporności na wstrząsy. Jeżeli wysyłamy coś twardego, dużego, ciężkiego, powinniśmy zastosować wypełniacz, który w najmniejszym stopniu ulega odgnieceniom, jednocześnie chroniąc i minimalizując wstrząsy. Pakując z kolei coś niewielkiego, lekkiego, miękkiego, możemy zastosować wypełniacze do paczek, które są również lekkie, a ich główną cechą jest zajmowanie wolnej przestrzeni.

Papierowe wypełniacze do paczek – kiedy warto je stosować?

Jeden z najpowszechniej stosowanych rodzajów wypełniaczy do paczek to wypełniacze papierowe do pakowania. Są one uniwersalne, skuteczne i funkcjonalne. Mogą występować w różnych formach, takich jak małe ścinki papieru, delikatne arkusze bibuły, grube rolki gniecionego papieru pakowego, czy gazetowego. Papierowe eko wypełniacze do paczek szczególnie dobrze sprawdzają się podczas pakowania przedmiotów delikatnych i kruchych. Zalety papierowych wypełniaczy przesyłek to przede wszystkim dbałość o środowisko poprzez wykorzystanie materiałów z recyclingu, ponadto wypełniacz papierowy do pakowania bardzo łatwo dopasowuje się do przestrzeni i nie zajmuje dużo miejsca podczas przechowywania. Oczywiście tego typu wypełniacze mają również swoje wady, takie jak konieczność użycia dużej ilości wypełniacza, aby ochronić towar. Inną dość istotną z punktu widzenia przedsiębiorcy wadą jest wysoki koszt papierowych wypełniaczy. Jeżeli jednak polityka naszej firmy zakłada stosowanie ekologicznych rozwiązań, warto być spójnym w działaniach i postawić na papierowe eko wypełniacze. Taka postawa pro ekologiczna z pewnością przyniesie nam wymierne korzyści w postaci dobrego postrzegania przez kontrahentów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]