ITH poszerza zasięg usług sieciowych dla polskich przedsiębiorstw

0
224
ITH poszerza zasięg usług sieciowych dla polskich przedsiębiorstw

ITH z powodzeniem rozbudowało swoją infrastrukturę internetową w pierwszym kwartale 2023 roku, wprowadzając nowe przestrzenie kolokacyjne w Warszawie i Katowicach. Te obiekty dołączają do istniejących lokalizacji na Al. Jerozolimskich w Warszawie, Bytomiu i Krakowie. Wszystkie te miejsca są połączone za pomocą zaawansowanej sieci światłowodowej ITH, która umożliwia dostęp do Internetu oraz transmisję danych.

Dzięki szerokiemu zakresowi obiektów kolokacyjnych dajemy naszym Klientom możliwość wyboru odpowiedniego miejsca dla ich sprzętu. W zależności od potrzeb Klienci mogą chcieć zbudować zapasowe Data Center w innym mieście lub mieć obiekt kolokacyjny blisko siedziby firmy, co ułatwia dostęp dla pracowników. Jesteśmy elastyczni i możemy zaoferować kolokację w dowolnym z naszych obiektów, nawet w kilku jednocześnie, w ramach jednej sieci korporacyjnej opartej na ITH Net. – mówi Niko Bałazy, CEO ITH.

ITH — nowoczesne usługi ICT dla biznesu

ITH to firma specjalizująca się w usługach ICT dla firm, oferująca szeroki zakres rozwiązań, takich jak kolokacja, hosting i Internet. Dzięki obecności w wielu miastach Polski, takich jak: Kraków, Rzezawa, Brzesko, Zielonki, Węgrzce, Katowice, cała aglomeracja śląska, Lublin, Lubin, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Zielona Góra, Rzeszów, Radom, Gdynia, Sopot, Łódź, Olsztyn, Białystok, Bydgoszcz, Gorzów Wielkopolski, Kielce, Opole, Szczecin, Toruń i Warszawa, ITH jest w stanie szybko wdrażać swoje usługi na terenie całego kraju.

Niko Bałazy i Jakub Jedynak, założyciele ITH, mają na swoim koncie wieloletnią współpracę przy prowadzeniu innego operatora z Małopolski. Po jego sprzedaży w 2017 roku postanowili wprowadzić innowacje na rynku telekomunikacyjnym, koncentrując się na oferowaniu usług elastycznych i przejrzystych.

W przeciwieństwie do niektórych konkurentów ITH gwarantuje jasne ceny usług dla każdego klienta. Firma zadebiutowała na rynku w 2020 roku, budując zaufanie klientów poprzez ofertę bezpłatnego testowania usług przez prawie rok. W 2021 roku ITH wzbogaciło swoją ofertę o platformę hostingową Kru.pl i pozyskało pierwszych inwestorów. Rok później, zgodnie z planem, ITH zakończyło drugą rundę finansowania, uzyskując wsparcie zarówno od krakowskiego funduszu B Capital ASI, jak i znanego warszawskiego przedsiębiorcy. Poprzez wsparcie finansowe i merytoryczne, ITH może dynamicznie się rozwijać, poszerzając swoją ofertę i zasięg działania.

ITH — elastyczne i innowacyjne podejście do obsługi biznesu

ITH

ITH, obecnie obsługująca ponad 10 000 klientów, dostarcza wiele usług IT, takich jak Internet dla firm, łącza transmisji danych, kolokacja i serwery dedykowane. Wśród klientów ITH znajdują się znane firmy, takie jak CCC, Solid Security, TUZ, Rosmann i Rage Quit Games, które korzystają z usług sieciowych oraz dostępu do Internetu w obiektach takich jak hala Panattoni, galeria Odyseja w Brzesku i centra handlowe ATUT w całej Polsce.

Firma ITH prowadzi również innowacyjny projekt ITH Ready, który zakłada podłączenie biurowców w całej Polsce do sieci ITH Net. W ramach tego projektu, zarówno najemcy, jak i właściciele oraz zarządcy budynków zyskują:

 • Zintegrowaną i uporządkowaną infrastrukturę budynkową.
 • Szybką realizację usług ITH Net.
 • Bezpłatne korzystanie z podstawowego i rezerwowego łącza.

Niko Bałazy, dyrektor generalny ITH, podkreśla, że: firma jest jednym z niewielu elastycznych dostawców usług IT na rynku biznesowym, którzy cechują się ciągłym dostosowywaniem się do potrzeb oraz rozwojem.

Niko Bałazy, dyrektor generalny ITH
Niko Bałazy, dyrektor generalny ITH

Oferta ITH obejmuje:

 • Internet dla firm.
 • Łącza transmisji danych.
 • Kolokacja i serwery dedykowane.
 • Telefonia IP, w tym wirtualna centrala.
 • Hosting i domeny.
 • Projektowanie i wdrażanie instalacji niskoprądowych oraz wewnętrznych sieci
 • NaaS — kompleksowe usługi sieci firmowych jako abonament.
 • Chmura publiczna.

Jakub Jedynak z ITH wskazuje, że: firma koncentruje się na współpracy z wewnętrznymi zespołami IT swoich klientów, oferując wsparcie zamiast rywalizacji. Elastyczność usług ITH pozwala na łatwe i szybkie modyfikowanie parametrów oraz czasu trwania umowy, z możliwością wyboru między umowami długoterminowymi, na czas nieokreślony czy nawet w modelu pre-paid.

ITH prowadzi działalność na terenie całej Polski, a główne biura firmy znajdują się w Warszawie i Krakowie. Wśród długoterminowych planów ITH są otwarcie własnego Data Center w Małopolsce oraz debiut na giełdzie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]