Obawiasz się włamania do firmy? Sprawdź, jakie systemy zabezpieczeń mogą Cię przed tym ustrzec

0
3025
Obawiasz się włamania do firmy? Sprawdź, jakie systemy zabezpieczeń mogą Cię przed tym ustrzec

Siedziby firmy wydają się być znacznie bardziej łakomym kąskiem dla włamywaczy niż zwykłe mieszkania czy domy. Dlaczego? Poza bardziej zaawansowanym (i droższym) sprzętem, czekają tutaj również dane i informacje, które nierzadko bywają cenniejsze niż dobra materialne. Dlatego warto profesjonalnie zabezpieczyć się przed włamaniem.

Jak zabezpieczyć firmę przed kradzieżą? Najlepiej sięgając po nowoczesne, profesjonalne systemy zabezpieczeń. To one zminimalizują ryzyko dostępu osób niepowołanych do majątku Twojego przedsiębiorstwa. Jak je wybrać? Oto kilka wskazówek.

Profesjonalna kontrola dostępu, czyli alarmy przy wejściu

Pierwsze i najważniejsze zabezpieczenie to zabezpieczenie fizyczne, a więc dobre drzwi antywłamaniowe i bezpieczne okna. Jednak to może nie wystarczyć, dlatego warto pomyśleć również o zabezpieczeniach elektronicznych. Nowoczesny system kontroli dostępu, umożliwiający dostanie się do określonych części budynku np. po wpisaniu kodu weryfikacyjnego lub sprawdzeniu zgodności odcisków palców, pozwoli na lepszy nadzór nad tym, kto dociera do archiwum, sejfu czy serwerowni w budynku.

Alarmy przy wejściu do zabezpieczonych w ten sposób pomieszczeń warto zintegrować z całym systemem zabezpieczeń – tak, by np. w każdej chwili móc skontrolować, czy alarm jest uzbrojony wtedy, kiedy być powinien (np. po godzinach pracy firmy).

Czujniki ruchu i inne systemy zabezpieczeń

Równie istotne jak dobre zabezpieczenie drzwi jest zainstalowanie innych elementów zwiększających bezpieczeństwo. Nowoczesne systemy zabezpieczeń to również wszelkiego rodzaju czujniki. Przede wszystkim mowa o czujnikach ruchu. Gdy włamywacz wtargnie do pomieszczenia, w którym znajduje się taki czujnik, alarm uruchomi się natychmiast, a grupa interwencyjna dotrze na miejsce w ekspresowym tempie. Przy okazji warto pomyśleć o czujnikach dymu czy działania prądu – system zabezpieczeń może również zminimalizować ryzyko pożaru i podobnych problemów.

Monitoring

System kamer przemysłowych to najpopularniejszy system zabezpieczania przed włamaniem. Jest przydatny z kilku powodów. Po pierwsze – działa prewencyjnie. Kamery zazwyczaj są dobrze widoczne, a włamywacz, widząc je, może odstąpić od zamiaru dostania się do Twojej firmy. Ale to nie wszystko. Profesjonalny monitoring – o ile tylko kamery dają dobry, wyraźny obraz i zostały zamontowane we wszystkich newralgicznych punktach – pozwala na stały, profesjonalny nadzór nad obiektem. Dobra agencja ochrony może również przy jego wykorzystaniu wykonać profesjonalny wideoobchód, czy dokonać szybkiej weryfikacji, z jakiego powodu włączył się alarm. Takie usługi oferuje m.in. największa agencja ochrony w Polsce – Konsalnet.

A może ochrona fizyczna?

Ochronę fizyczną, a więc obecność pracownika ochrony na terenie obiektu (lub częste patrole), można również uznać za element systemu bezpieczeństwa. Czasem jest on nieodzowny, czasem jednak można go zastąpić technologią. Zwłaszcza, że nowoczesne systemy zabezpieczeń oferują m.in. wideoidentyfikację czy możliwość nadzoru za pośrednictwem aplikacji mobilnych.

By dobrać właściwe środki bezpieczeństwa, które uchronią firmę przed włamaniem, skonsultuj się z ekspertem z branży security. Wiedza i doświadczenie agencji ochrony pozwolą zoptymalizować wydatki na zabezpieczenia, a jednocześnie zapewnią Ci spokój i brak obaw o wtargnięcie nieupoważnionych osób na teren firmy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]