Kafeteria benefitów – zróżnicowane świadczenia pozapłacowe w jednym miejscu

0
4552
Kafeteria benefitów – zróżnicowane świadczenia pozapłacowe w jednym miejscu

Obecnie pracodawcy coraz większą wagę przywiązują do dbałości o komfort i zadowolenia swoich pracowników.  Dlaczego to takie ważne? Odpowiedź jest bardzo prosta. Zadowolony pracownik, który czuje się doceniony przez swojego pracodawcę, chętniej angażuje się w nowe projekty w pracy. Jest bardziej oddany i wykazuje zwiększoną efektywność w realizacji powierzonych mu zadań. Co więcej, chcąc stworzyć zespół wykwalifikowanych, wziętych specjalistów musimy wyróżnić naszą ofertę zatrudnienia na tle innych ogłoszeń rekrutacyjnych firm, które również pragną mieć takiego pracownika w swoim zespole. Jak to zrobić? Jak zachęcić kandydata do wyboru naszej oferty pracy?

Okazuje się, że niezwykle istotne są benefity i różnego rodzaju udogodnienia jakie oferuje firma swojemu pracownikowi. Kandydaci często zwracają uwagę na profity, takie jak świadczenia pozapłacowe, które otrzymają zatrudniając się w danym miejscu. Zapewniając im szeroki wybór benefitów, pracodawca znacznie zwiększa swoje szanse na stworzenie wymarzonego zespołu pracowników w firmie. Zróżnicowana oferta benefitów, to także doskonała metoda motywacji dotychczas zatrudnionych osób, aby czuli się zadowoleni z miejsca pracy i docenieni przez swojego pracodawcę, co w konsekwencji prowadzić ma do większego zaangażowania oraz wzrostu ich efektywności w pracy.

Pakiet benefitów – komfort dla pracowników

W dzisiejszych czasach, kiedy nowe technologie każdego dnia ułatwiają nam życie i usprawniają naszą pracę, podobnych udogodnień szukamy w pakiecie benefitów oferowanych przez pracodawcę. Pragniemy komfortu i wygody w każdej dziedzinie naszego życia i tego samego oczekujemy od świadczeń pozapłacowych, z których korzystamy. Zależy nam na tym, aby z pakietu benefitów można było skorzystać w sposób prosty, szybki i wygodny. Nie chcemy tracić czasu na częste wizyty w dziale HR, wypełnianie zbędnych papierowych formularzy czy zbierania biletów do teatru lub kina i faktur za usługi, za które przysługuje nam zwrot poniesionych kosztów od firmy.

Obecnie jednymi z najbardziej popularnych benefitów w polskich firmach są ubezpieczenia na życie, opieka medyczna oraz karty sportowe. Pracownicy chętnie korzystają z tych świadczeń pozapłacowych. Warto jednak zadbać o możliwość dopasowania benefitów do indywidualnych potrzeb każdego z pracowników, a także umożliwić im zmianę lub zamówienie kolejnego benefitu online poprzez platformę internetową. Takie usprawnienie, z pewnością ucieszy pracowników i będzie dla nich dużym udogodnieniem  w codziennym korzystaniu z przysługujących im benefitów.

System kafeteryjny – szeroki wachlarz możliwości

Pragnąć kompleksowo odpowiedzieć na potrzeby i pragnienia swoich pracowników, pracodawcy coraz częściej wybierają ofertę gotowych systemów kafateryjnych. Dlaczego?

Systemy kafeteryjne oferują swoim użytkownikom bogatą ofertę benefitów z różnych dziedzin takich jak m.in. sport, wydarzenia kulturalne, rozrywka, turystyka i rekreacja. Dzięki temu, każdy z pracowników otrzymuje dostęp do rozmaitych benefitów, spośród których może wybrać te, których aktualnie potrzebuje, lub które znajdują się w kręgu jego zainteresowań  i są zgodne z formą spędzania wolnego czasu jaką preferuje.  Co więcej, to do niego należy decyzja dotycząca miejsca i terminu realizacji wybranego benefitu. Takie rozwiązanie daje pracownikom szeroki wachlarz możliwości, dzięki czemu pracodawca będzie miał pewność, że wybrane przez  nich benefity spełnią ich oczekiwania, potrzeby i pragnienia.

Kafeteria benefitów – swoboda wyboru dla pracowników

Kafeteria benefitów to doskonałe rozwiązanie dla pracodawców chcących zaspokoić potrzeby i pragnienia swoich pracowników. W jej ofercie znajduje się szeroka paleta świadczeń pozapłacowych, spośród których za pośrednictwem platformy internetowej, pracownik może wybrać interesujące go benefity, decydując również o miejscu i czasie ich realizacji. Taka swoboda wyboru świadczeń pozapłacowych sprawia, że  pracownik skorzysta z benefitów, które spełniają jego oczekiwania, są zgodne z jego zainteresowaniami i preferencjami dotyczącymi formy spędzania wolnego czasu.  Kafeteria benefitów jest dostępna dla swoich użytkowników przez całą dobę online, dzięki czemu mają oni stały dostęp do oferty świadczeń pozapłacowych.

Innym atutem kafeterii internetowej jest łatwość jej obsługi, zarówno dla pracownika jak i pracodawcy.  Środki od pracodawcy przeznaczone na świadczenia pozapłacowe przekazywane są na indywidualne konta pracowników, które mogą oni wykorzystać na benefity znajdujące się w ofercie kafeterii. Środki te mogą pochodzić z ZFSŚ lub funduszu premiowego firmy.

Rozmaita oferta benefitów, łatwość obsługi oraz funkcjonalności jakie oferuje kafeteria benefitów sprawiają, że jest ona doskonałym sposobem umożliwiającym dostosowanie oferty benefitów do potrzeb pracowników. Dodatkowo ułatwi ona pracodawcy zarządzanie świadczeniami pozapłacowymi w firmie, dzięki przejrzystym rozliczeniom i raportom, które może otrzymać przy pomocy jednego, łatwego w obsłudze narzędzia. Ponadto dostawca systemu kafeteryjnego dba o prawidłowy przepływ środków oraz dostępność benefitów i ich wysoką jakość. To wszystko zapewni komfort i wygodę tak pracownikom jak i pracodawcy.

Autor: redakcja MyBenefit.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]