Jakie znaczenie dla jakości wody ma jej wskaźnik ORP?

0
4443
Jakie znaczenie dla jakości wody ma jej wskaźnik ORP?

Skrót ORP pochodzi z języka angielskiego i oznacza Oxydation Reducktion Potential, czyli tzw. potencjał redox. Współczynnik ORP opisuje poziom utlenienia wody i mierzy się go w miliVoltach. Jakie znaczenie dla jakości wody ma jej wskaźnik redox?

Utlenianie to jeden z podstawowych procesów zachodzących w ludzkim organizmie i w swojej istocie jest równoznaczny ze… starzeniem – wyjaśnia specjalista z Global Water.

Antyoksydanty przeciwko starzeniu

Utlenianie komórek oznacza ich stopniowe niszczenie, dlatego substancje, które przeciwdziałają starzeniu komórkowemu, nazywane są czasem antyutleniaczami (antyoksydantami). Antyoksydanty są to więc takie substancje, które neutralizują działanie wolnych rodników. Możemy je rozpoznać właśnie po ujemnym ORP.

Woda jako antyutleniacz

Aby jak najdłużej cieszyć się zdrowiem i witalnością, warto więc dbać o dostarczanie do ciała antyutleniaczy i zabezpieczenie się przed wolnymi rodnikami. Najprostszym sposobem jest picie żywej wody o niskim wskaźniku ORP.

Na całym świecie możemy spotkać się z uzdrawiającymi źródłami, których woda ma właściwości regenerujące, pomaga w walce z rozmaitymi schorzeniami i podnosi odporność. Okazuje się, że takie właściwości zawdzięcza właśnie niski stopień oksydacji, czyli ORP w zakresie od 200 do -900 mV.

ORP wody w twoim domu

Na co dzień nie mamy dostępu do uzdrawiających źródeł, a woda z wodociągów, poddana wielu procesom oczyszczania przemysłowego, ma wysoki poziom utlenienia. Jej picie nie jest więc dla naszego zdrowia najlepsze. Istnieją jednak proste i bezpieczne sposoby nadania wodzie właściwego wskaźnika ORP.

Redukcja tlenu w wodzie i jej nasycenie wodorem jest osiągalna w procesie elektrolizy. Za pomocą nowoczesnych urządzeń nazywanych jonizatorami, w każdym domu możliwe jest szybkie i skuteczne usunięcie wolnych rodników z wody pitnej i uzyskanie zdrowej wody, poprawiającej zdolności regeneracyjne organizmu.

[Głosów:4    Średnia:2.8/5]