Nowe meble w starym stylu

0
3240
Nowe meble w starym stylu

Stylizowane meble wciąż cieszą się niesłabnącą popularnością. I nic dziwnego, są w końcu w stanie zarówno dopełnić tradycyjną aranżację, jak i odnaleźć się w nowoczesnych, nawet minimalistycznych wnętrzach, nadając im wyjątkowego charakteru. Co jeszcze decyduje o tym, że podczas urządzania mieszkania czy domu warto rozważyć zakup mebli o klasycznej formie?

Dla wielu osób odwołujący się do dawniejszych epok wystrój jest nieodzowny, aby móc mówić o pomieszczeniu „z duszą”. Nie każdy jednak może sobie pozwolić na wierne odtworzenie klasycznego wnętrza, nie chodzi też przecież o to, żeby mieszkać w dekoracjach jak do filmu kostiumowego. Na szczęście zwykle wystarczy postawić na kilka najważniejszych elementów, takich jak fotel czy wygodna sofa, i ewentualnie uzupełnić je stylowymi drobiazgami, aby osiągnąć wymarzony efekt.

Nowe czy z targu staroci?

Niektórzy sądzą, że oddające ducha dawnych czasów meble najlepiej wynaleźć na targu staroci. Oczywiście, można skorzystać z tego rozwiązania, ma ono jednak bardzo wiele wad. Po pierwsze, polowanie na idealny obiekt może trwać miesiącami, a ostatecznie i tak przynieść co najwyżej pewien kompromis pomiędzy naszym wyobrażeniem i tym, co jest akurat dostępne. Poza tym szansa na znalezienie kompletu pasujących do siebie mebli jest istotnie niższa niż w przypadku tych nowych, stylizowanych na stare. Często zaś źle dobrane elementy wystroju mogą całkowicie zepsuć ogólne wrażenie. No i istnieje jeszcze ryzyko naciągnięcia przez nieuczciwego sprzedawcę, który będzie zachwalał swój towar jako prawdziwy antyk, czego zwykle nie jesteśmy w stanie zweryfikować.

Decydując się na nowe meble w starym stylu, możemy mieć też większą pewność co do tego, że posłużą przez lata, podczas gdy te z pchlego targu mogą wkrótce po prostu rozsypać się ze starości. Dla wielu osób nie mniej ważnym argumentem jest też to, że będą pierwszymi użytkownikami danego fotela albo podnóżka. Zapewnia im to komfort psychiczny, ale i ten dosłowny zwykle jest większy w przypadku mebli współczesnych, ponieważ zachowując klasyczną formę, uwzględniają jednocześnie rozmaite założenia ergonomiczne, na które dawniej nie zwracano zwykle aż takiej uwagi.

Oryginalne i uniwersalne zarazem

Stylizowane meble są więc wygodne, solidne (do produkcji tych wysokiej jakości używa się najlepszych gatunków drewna), a do tego świetnie się prezentują. – Do urządzonych nimi wnętrz wnoszą zarazem powiew luksusu i elegancji, ale też ciepłą atmosferę retro – mówi przedstawiciel firmy Scarlett Meble. Niezależnie od tego, czy mają przełamać surowość nowoczesnych aranżacji, czy też wpasować się w większą tradycyjną całość, z pewnością sprawią, że nasz salon albo sypialnia nabiorą wyjątkowego charakteru.

[Głosów:1    Średnia:5/5]