Sklep internetowy a email marketing

0
2822
Sklep internetowy a email marketing

Coraz więcej osób przerzuca się na zakupy internetowe, dzięki czemu wzrasta zapotrzebowanie na usługi oferowane przez branżę e-handlu. W celu zwiększenia sprzedaży, podtrzymania kontaktu z klientem oraz uzyskania przewagi nad konkurencją, stosuje się email marketing. Czy rzeczywiście jest to narzędzie do generowania sprzedaży?

Powiększ bazę, jeśli liczysz na większy zysk

Podtrzymywanie dobrych relacji z konsumentami jest znacznie prostsze niż generowanie nowego, a więc należy o nie odpowiednio dbać. W tym właśnie sprawdza się email marketing. Dzięki pozyskaniu zgody na przetwarzanie danych, zyskujemy zbiór adresów, które potem można śmiało wykorzystać do korespondencji.

System Freshmail pozwala na wysyłanie coraz efektywniejszych i lepiej dopasowanych do potrzeb i oczekiwań klienta ofert. Wszystko to dzięki testom, które badają potencjał ofert i wybierają te najlepiej oddziałujące na potencjalnych odbiorców. W przypadku spadku procentu otwartych wiadomości czy też współczynnika klikalności CTR, można w porę zainterweniować.
Wszystko to pozwala na przeanalizowanie kto, kiedy i jak zachował się po kliknięciu w wysłana przez nas wiadomość z konkretną ofertą.

Personalizacja

Personalizacja nie dotyczy tylko imion, ale także oferty, której dany klient potrzebuje we właściwym czasie. Połączenie prawidłowej treści z wyrażeniem osobistego charakteru korespondencji wpływa korzystnie na wyniki kampanii. Chodzi o to, aby klient poczuł się wyjątkowo, korzystając z naszej korzystnej dla niego oferty. Dzięki odpowiednim działaniom email marketingowym można mieć duży wpływ na to, kiedy i kto dowie się o naszej ofercie.

Dzięki spersonalizowanej ofercie można dotrzeć do potencjalnego klienta, ale głównym celem jest zachęcenie go do skorzystania z niej. W przypadku email marketingu można liczyć na segmentację geograficzną. Jest on nieoceniony w przypadku prawidłowego i celnego przygotowywania oferty. Z kolei e-handel pozwala na odesłanie konsumenta bezpośrednio na stronę internetową produktu, który go zainteresował.

[Głosów:1    Średnia:5/5]