Jak skutecznie zdobywać linki do swojej domeny?

0
795

Sam proces optymalizacji, a także pozycjonowania stron internetowych, nie jest działaniem jednorazowym. Jest to długotrwały proces, na który wpływ ma wiele elementów. To właśnie właściwy dobór słów oraz fraz kluczowych, a także odpowiednie umieszczenie ich w stworzonej treści jest kluczem do sukcesu.

Tylko świadome działanie oraz planowanie przyniesie rezultaty

Bądź świadomy tego, że zanim dana witryna internetowa zostanie umieszczona na górze wyników danej wyszukiwarki, należy jeszcze wzbogacić działania SEO na naszej stronie, odpowiednio pozyskanymi linkami zewnętrznymi. Nie możemy jednak umieszczać przypadkowych odnośników w obojętnym miejscu. Musimy zadbać o to, aby taki link został naturalnie wpleciony w odpowiednie miejsce w naszym tekście. Również sama ilość linków jest tutaj kluczowa.

Pozyskiwanie linków zewnętrznych jest kluczowym elementem dobrej strategii SEO (z ang. Search Engine Optimization). Podczas tego działania należy przede wszystkim pamiętać o tym, że jest to niekończący się proces, o którym nieco więcej dowiesz się na: https://efectownia.pl/linkbuilding/. Dlaczego ten proces się nie kończy? Ponieważ w momencie zaprzestania przez nas pozyskiwania nowych linków zewnętrznych, dość szybko nasza konkurencja może nas wyprzedzić. Tym samym Twoja witryna internetowa zostaje zepchnięta w wynikach wyszukiwarek na niższą pozycję. A w skrajnym efekcie naszego zaniedbania może ona zniknąć z pierwszych stron wyszukiwania. Warto zatem przyjąć, że nasza konkurencja nigdy nie śpi, a my sami powinniśmy stale pracować nad zdobyciem najchętniej klikanego wyniku i go utrzymać.

Jak efektywnie pozyskiwać linki, aby zwiększyć widoczność naszej witryny?

Jednym z najprostszych sposobów na pozyskiwanie linków jest publikacja artykułów eksperckich oraz sponsorowanych. Publikacja takich artykułów polega na pisaniu przez nas danej treści, a następnie zamieszczaniu jej (w zamian za opłatę za wykupione miejsce) na innym portalu. Jeśli zatem prowadzisz stronę internetową dotyczącą konkretnej tematyki, to warto postarać się o wizerunek eksperta w branży. Nieoceniona okaże się także pomoc innych. Dlatego udzielaj się na forach tematycznych, a w wypowiedziach dodawaj odnośniki kierujące do Twojej strony. Oprócz tego pole do popisu dają ci także ogłoszenia lokalne, komentarze na blogach oraz fora internetowe.

Najbezpieczniejszą formą pozyskiwania linków zewnętrznym są jednak artykuły gościnne. Warto jednak być świadomym tego, że wymagają one sporego nakładu pracy. Pamiętaj, że włożony wysiłek zawsze się zwraca – podkreślają eksperci z efectowni. Podczas korzystania z tej możliwości należy zatem pamiętać o wysokiej jakości merytorycznej pisanych przez nas treści. Musisz stać się specjalistą w dziedzinie, o której piszesz. Takie działanie pomoże zwiększyć widoczność, pod warunkiem, że będziemy pisali w sposób naturalny, a nie tylko po to, aby pozyskać odnośniki do naszej strony. Warto zatem przed samym rozpoczęciem współpracy pamiętać o ustaleniu zasad publikowanych treści.

[Głosów:1    Średnia:5/5]