Shoplo integracje

0
1996

Na rynku jest wiele rozwiązań do prowadzenia sklepów internetowych. Jedne lepsze inne gorsze. Wszystkie jednak mają jedną podstawową funkcję, która je łączy. Mianowicie możliwość prowadzenia sklepu internetowego bez umiejętności wprowadzania zaawansowanych skryptów i ich konfiguracji.

Shopolo – kombajn e-commerce

Takie gotowe rozwiązania posiadają jedną zasadniczą zaletę. Jest to dostęp do wielu narzędzi z poziomu jednego. Na shopolo można zbudować sklep internetowy, który będziemy mogli później połączyć ze sprzedażą na Facebook, Instagram, eBay czy Amazon (dwa ostatnie wkrótce).

Co dają wtyczki integracyjne

Do ułatwienia sobie znacząco pracy możemy skorzystać z wielu dostępnych na rynku narzędzi jakimi są różnego rodzaju programy, wtyczki i integratory. Dzięki takim rozwiązaniom kilka kliknięć skraca do minimum czas potrzebny na wykonanie danego zadania jakim jest, np. uszykowanie listów przewozowych do wydruku.

Klikanie pomiędzy oknami i kopiowanie danych Klienta jest żmudne i czasochłonne. Natomiast dzięki dedykowanym bądź pisanym na zamówienie programom można to załatwić poprzez 2-3 kliknięcia. Niwelują także pomyłki, które mogą się zdarzyć przy wpisywaniu danych ręcznie.

Jeden by wszystkimi rządzić

Dobrze dobrane narzędzia pozwalają prowadzić całą sprzedaż używając praktycznie tylko jednego programu. Jeśli mamy, np. w biurze zakupioną licencję na SubiektaGT bądź InSERT możemy je w łatwy sposób połączyć ze sklepem na Shopolo. Takie połączenie pozwoli nam na wyświetlanie zawsze aktualnych stanów magazynowych na sklepie zgodnie ze stanem faktycznym widniejącym na magazynie w programie.

Natomiast w drugą stronę za pomocą jednego programu możemy ściągnąć wszystkie dostępne zamówienia, które napłynęły w sklepie i wydrukować do nich faktury przy okazji zdejmując odpowiednią ilość sztuk sprzedanych produktów z magazynów.

Pracownik 24h

Programy integrujące są jednorazową inwestycją. Można je traktować jako pracowników, którzy pracują dla nas przez 24h. Niezależnie kiedy będziemy chcieli one wykonają dla nas pracę. Ponad to wykonana przez nie praca jest pozbawiona błędów w danych. Do tego nieporównywalnie szybsza. Załóżmy, że mamy 20 zamówień dziennie. Każde z nich wymaga wydruku faktury, zdjęcia z magazynu odpowiedniej ilości sztuk, oraz wydruk listu przewozowego. Przeskakiwanie z okna na okno, przenoszenie każdej linii danych zabiera sporo czasu, który można spożytkować inaczej.

Dołóżmy do zamówień jeszcze przyjęcia magazynowe towarów, które zamówiliśmy na stock. Każda pozycja również musi zostać uaktualniona. Jeśli posiadamy program magazynowy na komputerze i sklepy internetowe w kilku różnych miejscach musimy wykonać daną pracę kilka razy. Integratory pozwalają zrobić to tylko raz, a następnie za pomocą jednego przycisku zaktualizować dane we wszystkich miejscach. Czyż nie brzmi to wspaniale?

Czym się kierować przy wyborze?

Na rynku znajdziemy wiele różnych producentów takowych rozwiązań. Jak wybrać najlepsze? Możemy poszukać opinii na temat danego producenta i sprawdzić jakie możliwości daje jego produkt. Pamiętajmy, że jeśli nie możemy znaleźć odpowiednich opcji, które nas interesują możemy zlecić napisanie dedykowanych integratorów, które będą kompleksowo rozwiązywały nasze problemy.

Ceny gotowych rozwiązań do platformy Shopolo to kwoty w granicach 130 zł. Dedykowane oczywiście będą się sporo różnić od wcześniej wymienionych. Wszystko zależy od producenta, programów które chcemy łączyć i opcji które chcemy zaimplementować. Należy przedyskutować nasze wymagania z przedstawicielami firmy programistycznej i skonfrontować to z możliwościami. Pomimo że żyjemy w XXI wieku i wiele rzeczy jest możliwych, to wciąż pewne dane w programach są tak zakodowane, że nie sposób przenieść je na inne platformy.

Integracje dla Shoplo znajdziesz tutaj: https://sellintegro.pl/18-shoplo

[Głosów:0    Średnia:0/5]