Etykiety, naklejki ostrzegawcze do oznaczeń przesyłek

0
3175

Przewożenie towarów wymaga nie tylko ich dokładnego i starannego zapakowania, ale także właściwego oznaczenia, które umożliwi uniknięcia przykrych sytuacji. Do tego celu świetnie nadają się specjalne etykiety i naklejki ostrzegawcze, które można umieścić na zapakowanym kartonie.

Etykiety ostrzegawcze: niezbędna informacja dla kuriera

Firmom wysyłkowym zależy na jak najlepszej obsłudze klienta. W tym celu – oprócz samego towaru – należy zadbać o jego staranne zapakowanie. Nie powinno się to jednak ograniczać jedynie do wybrania najodpowiedniejszego rodzaju kartonu czy jego zabezpieczenie przed uszkodzeniem. Warto zadbać także o jego czytelne oznaczenie. Ma to dwie zasadnicze zalety. Po pierwsze – klient po odebraniu kartonu widzi, że nadający przesyłkę zrobił wszystko, co w jego mocy, by odpowiednio zabezpieczyć paczkę. Przede wszystkim etykiety ostrzegawcze to wiadomość dla kuriera lub osób, które zajmują się wypakowywaniem towaru na magazynie. Dzięki specjalnym oznaczeniom wiedzą, że z danym towarem należy obchodzić się dużo ostrożniej.

Naklejki ostrzegawcze: aby były przydatne, muszą być nieścieralne i dobrze wykonane

Umieszczanie naklejek ostrzegawczych na kartonie ma sens jednak tylko wtedy, gdy same naklejki ostrzegawcze są solidnie wykonane. Czyli – nie zetrą się, a oznaczenie nie wyblaknie lub wręcz nie zniknie podczas transportu. To bardzo ważne, bo w innym wypadku naklejanie etykiet ostrzegawczych mija się z celem. Należy też pamiętać o tym, by naklejki były wykonane w taki sposób, by osoba patrząca na etykietę od razu wiedziała, co znajduje się w paczce. Niejasne oznaczenia, zbyt wymyślne symbole – to również się nie sprawdzi.

Warto też zwrócić uwagę na to, by warstwa samoprzylepna naklejek była pokryta mocnym klejem. W innym wypadku, przy transporcie wielu kartonów, może zwyczajnie oderwać się od paczki (np. poprzez zawadzenie o inny pakunek podczas wkładania czy wyciągania paczki). A to jest oczywiście niedopuszczalne, bo ponownie – umieszczanie takiej etykiety mija się z celem.

W Rajapack naklejki ostrzegawcze nie tylko są wykonane z uwzględnieniem tych wszystkich kwestii, ale także są wyprodukowane w odpowiednim rozmiarze, zgodnym z przepisami prawa. Dzięki temu można bezpiecznie nadawać paczki nie tylko w kraju, ale także i za granicą.

Wszystkie produkty znajdziesz tutaj https://www.rajapack.pl/etykiety-oznakowanie-paczek/etykiety-ostrzegawcze-na-paczki_C1620.html

Artykuł sponsorowany.

[Głosów:2    Średnia:4.5/5]