Robotyzacja procesów biznesowych z Soflab Technology

0
590
robotic process automation

Robotyzacja procesów biznesowych, w skrócie RPA (ang. Robotic Process Automation) jest jednym z rodzajów automatyzacji procesów, odbywającym się dzięki zastosowaniu robotów softwarowych. Robotyzacja to oszczędność czasu pracowników, którzy mogą skoncentrować się na zadaniach twórczych, merytorycznych oraz kreatywnych, podczas gdy roboty zajmują się zadaniami powtarzalnymi, rutynowymi, którymi roboty bez problemu sobie poradzą.

Robotyzacja procesów w firmie niesie za sobą wiele korzyści, praktycznie całkowicie wyeliminuje tzw. błąd ludzki, a także odciąży pracowników od powtarzalnych zadań. Innym benefitem jest wyraźny wzrost wydajności i efektywności powierzonych robotom zadań, roboty są wielozadaniowe i mogą pracować 24h na dobę. Dobrą korzyścią jest też optymalizacja procesów i redukcja kosztów, a także praca dużej ilości procesów w tym samym czasie.

Jak wdrożyć automatyzację w firmie?

Wdrażanie rozwiązań do automatyzacji procesów biznesowych niesie za sobą wiele korzyści. Na pewno pierwszym krokiem będzie znalezienie odpowiedniej firmy zajmującej się dostarczaniem takich rozwiązań. Taką firmą jest Soflab Technology. Oferuje ona szeroki wachlarz produktów i usług, między innymi testy wydajnościowe, testy biznesowe systemów czy też zarządzanie projektami oraz robotyzację procesów biznesowych. Wszystkie potrzebne informacje znajdują się na stronie internetowej robotic process automation.

Etapy automatyzacji procesów biznesowych

Po zapoznaniu się z ofertą firm czas przystąpić do wdrożenia RPA, a proces ten zwykle podzielony jest na cztery etapy:

– przygotowanie do projektu,
– analiza, dzięki której
– konfiguracja platformy,
– testy platformy i uruchomienie.

Dzięki analizie procesów będzie można skoncentrować się na konkretnych obszarach, które będą miały najkorzystniejszy wpływ na biznes, opracowywana jest strategia robotyzacji, czyli dobranie odpowiedniej technologii do udoskonalenia konkretnych procesów firmy, a także szacowanie korzyści, które firma może osiągnąć dzięki zastosowaniu automatyzacji. Kolejnym etapem konfiguracja platformy i wdrażanie robotów. Ważnym etapem jest szkolenie pracowników w zakresie obsługi oraz konfiguracji robotów. Warto zwrócić szczególną uwagę na część praktyczną, aby pracownicy mogli zapoznać się z nową platformą i z funkcjami automatyzacji procesów w firmie oraz nauczyć się jej obsługi. Soflab Technology po zakończeniu wdrożenia oferuje także wsparcie techniczne w utrzymaniu robotów. Efektem końcowym wdrożenia nowej platformy powinno być narzędzie, które będzie idealnie dopasowane do wymagań firmy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]