Inteligentna technologia – czyli jaki tablet wybrać, by być z niego zadowolonym?

0
3355
tablet

Tablet to niewielkie urządzenie, które łączy w sobie cechy smartfona i dobrego laptopa. Pozwala on na rozrywkę w postaci gier, filmów, dobrej muzyki, a nawet na pracę i naukę. Zatem jaki tablet wybrać by spełnił wszystkie Twoje oczekiwania?

  1. Przeznaczenie ma znaczenie
  2. System operacyjny
  3. System operacyjny
  4. Jaki tablet wybrać?

Tablet z powodzeniem może być urządzeniem wielofunkcyjnym, na którym obejrzysz dobry film, posłuchasz ulubionej muzyki, wykonasz profesjonalną prezentację do pracy bądź szkoły. Jednak w zależności od Twoich oczekiwań możesz wybrać tablet, który będzie przeznaczony i idealnie stworzony do np.: gier czy pracy. Jaki tablet wybrać i czym kierować się podczas zakupu? Sprawdź 3 uniwersalne kryteria.

Przeznaczenie ma znaczenie

Być może już wiesz, że Twój wymarzony tablet to idealnie kompatybilne narzędzie do pracy, nauki i tworzenia notatek. Wówczas warto wybrać tablet z większym rozmiarem matrycy, gdyż większy ekran znacząco ułatwi i umili pracę. Świetnym pomysłem są tablety z dołączonym rysikiem, który pozwala na tworzenie odręcznych rysunków i kolorowych notatek. Dodatkowo w każdej chwili możesz dokupić klawiaturę i pracować z każdego miejsca na świecie.

Jeśli zaś poszukujesz dobrego sprzętu do gier bądź surfowania w sieci – ekran o rozmiarze 8 cali w zupełności wystarczy.

System operacyjny

Obecnie na rynku dostępne są tablety z trzema różnymi systemami operacyjnymi

  • iOS,
  • Windows,
  • Android.

System Windows zna chyba każdy, kto kiedykolwiek używał komputera stacjonarnego czy laptopa. Nie bez kozery zastosowano ten system również w tabletach. Umożliwia on wykonywanie wielu zadań jednocześnie, dzięki czemu tablety z systemem Windows idealnie nadają się do pracy lub nauki.

Systemy Android i iOS świetnie sprawdzą się w tabletach przeznaczonych do gier i szeroko pojętej rozrywki.

Zwróć uwagę na pamięć operacyjną

RAM, czyli pamięć operacyjna jest wyznacznikiem wydajności tabletu. Oczywiście im więcej pamięci operacyjnej tym lepiej. Jednak za każdą dodatkową porcję RAM należy dopłacić i niekiedy są to spore kwoty. Dlatego jeśli zależy Ci na tablecie z systemem Windows w rozsądnej cenie pamiętaj, by ilość pamięci RAM nie była mniejsza niż 2 GB. Tablet z systemem Android mieć przynajmniej 3 GB pamięci operacyjnej.

Jaki tablet wybrać?

Na podstawie powyżej przedstawionych kryteriów możesz łatwo dopasować tablet i jego skłądowe – pamięć RAM, system operacyjny – do Twoich osobistych potrzeb. Na https://www.morele.net/kategoria/tablety-528/ znajdziesz szeroki wybór tabletów w cenie na każdą kieszeń.

[Głosów:1    Średnia:5/5]