Jaki rozmiar monitora jest mi potrzebny?

0
525
Jaki rozmiar monitora jest mi potrzebny

Potrzebujesz go do pracy lub do zadań administracyjnych w domu. Prawdopodobnie potrzebujesz go do gier. A już na pewno do oglądania ulubionych programów w serwisie Netflix lub BBC iPlayer! To Twój monitor komputerowy – i wybór „odpowiedniego” modelu, który spełni Twoje potrzeby, to mądre posunięcie. Podjęcie właściwej decyzji dotyczącej wyboru monitora do komputera stacjonarnego to nie tylko mądre posunięcie. Jest to wręcz kluczowe. To jest coś, co trzeba dostać tylko prawo – i duża część tego, co będzie odpowiednie jest rozmiar. Oczywiście, te dni monitory są praktycznie płaskie ekrany – tak dużo mniejsze i bardziej kompaktowe niż pudełkowate rzeczy wszyscy używaliśmy dwadzieścia lat temu. Ale nawet tak, kiedy masz nowy monitor nie chcesz skończyć kupując coś zbyt małego, i nie chcesz inwestować w coś, co okazuje się zbyt niewygodne lub zbyt duże dla przestrzeni, w której będzie siedzieć.

W zależności od potrzeb i zadań

Potrzebujesz go do swojej pracy lub do zadań administracyjnych w domu. Prawdopodobnie potrzebujesz go do sesji gier. A już na pewno potrzebujesz go do oglądania ulubionych programów na Netflixie lub BBC iPlayer! To Twój monitor komputerowy – i wybór „odpowiedniego” modelu, który spełni Twoje potrzeby, to mądre posunięcie. Podjęcie właściwej decyzji dotyczącej wyboru monitora do komputera stacjonarnego to nie tylko mądre posunięcie. Jest to wręcz kluczowe. To jest coś, co trzeba dostać tylko prawo – i duża część tego, co będzie odpowiednie jest rozmiar. Oczywiście, te dni monitory są praktycznie płaskie ekrany – tak dużo mniejsze i bardziej kompaktowe niż pudełkowate rzeczy wszyscy używaliśmy dwadzieścia lat temu. Ale nawet tak, kiedy masz nowy monitor nie chcesz skończyć kupując coś zbyt małego, i nie chcesz inwestować w coś, co okazuje się zbyt niewygodne lub zbyt duże dla przestrzeni, w której będzie siedzieć. https://techpolska.pl/rozdzielczosc-300-dpi-ile-to-pikseli-przelicznik-dpi-na-piksele/ pozwoli Ci zrozumieć dokładnie jak przeliczyć rozdzielczość podaną w różnych formatach i standardach.

DLACZEGO MIAŁBYM POTRZEBOWAĆ MNIEJSZEGO MONITORA?

W świecie, w którym, ogólnie rzecz biorąc, ludzie wierzą, że „duże jest najlepsze”, więc może się to wydawać nieco sprzeczne z prawdą. Jednak mniejsze monitory mogą być czasem znacznie lepszym wyborem niż większe. To zależy od przestrzeni.

Być może masz mniejsze biurko lub minimalną przestrzeń, na której możesz umieścić wszystkie elementy komputera stacjonarnego – samą wieżę, klawiaturę, mysz i monitor. W każdym z tych scenariuszy prawdopodobnie najlepiej byłoby wybrać coś mniejszego. Naprawdę nie chcesz upchnąć ogromnego monitora na małej powierzchni. Monitor o wymiarach odpowiednich do wielkości biurka lub miejsca, w którym będziesz pracował, jest zawsze najrozsądniejszym wyborem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]