Jak rozliczyć delegacje? Pomocny w tym będzie kalkulator delegacji!

0
2636

Rozwój każdej firmy nierozerwalnie związany jest z pozyskiwaniem przez nią nowych klientów i kontrahentów, a także pozyskiwaniem wiedzy o aktualnych trendach i nowościach z branży w jakiej działa. Realizacja tych działań bardzo często powiązana jest z koniecznością wysłania pracowników firmy w podróż służbową. Krajowe i zagraniczne delegacje pracowników niosą ze sobą mnóstwo wymiernych zalet dla firmy, lecz stanowią równocześnie duże wyzwanie organizacyjne. Właściciele firm wysyłających swoich pracowników na wyjazdy służbowe, często zmagają się również z trudnościami związanymi z prawidłowym rozliczeniem delegacji oraz odpowiedniego ujęcia jej w kosztów uzyskania przychodu.

Podstawowe problemy z rozliczaniem delegacji

Rozliczanie delegacji jest procesem w księgowości, który nie niesie ze sobą dużych wartości transakcyjnych, lecz przez swoje skomplikowanie pochłania dużo czasu. Proces ten angażuje zarówno pracowników operacyjnych jak i księgowych firmy. Najczęściej powtarzającymi się problemami wiązanymi z rozliczaniem delegacji przez pracowników są źle wypełnione formularze delegacji. Spowodowane błędami w formularzach, zwroty wniosków, z kolei prowadzą do przedłużenia się całego procesu rozliczenia. Dodatkowym problemem jest częste gubienie dokumentów potwierdzających przejazdy, noclegi i inne wydatki związane z pełnieniem obowiązków firmowych poza miastem siedziby firmy. Osoby, którym brak wiedzy merytorycznej do wypełnienia wniosku rozliczenia delegacji, mogą jednak ominąć dotychczasowe trudności, wspomagając się wygodnym kalkulatorem delegacji.

Możliwości kalkulatora delegacji zagranicznych

Kalkulator delegacji to narzędzie o intuicyjnym interfejsie, którego obsługa nie powinna przynieść kłopotów z poprawnym rozliczeniem wyjazdu służbowego. Wystandaryzowane formularze pomogą pracownikom bezbłędnie wypełnić wszystkie konieczne rubryki, a księgowym na szybsze rozliczenie delegacji. Kalkulator nadaje się zarówno do rozliczenia delegacji krajowych, jak i wyjazdów zagranicznych. Konstrukcja kalkulatora pozwala również na proste rozliczenie delegacji łączonych, odbywających się częściowo w kraju, a po części poza jego granicami. Korzystając z kalkulatora delegacji pracownik po wskazaniu miejsca delegacji, określenia czasu jej trwania oraz liczbę przysługujących mu posiłków może z łatwością wykalkulować swoją dietę. Kalkulator pomaga również w prosty sposób zsumować wszystkie wydatki jakie poniósł on podczas wyjazdu służbowego – koszty noclegów, przejazdów taksówkami i transportem publicznym, czy odliczeniu pobranych zaliczek. Pomoże on rozliczyć się również pracownikom korzystającym z własnego samochodu lub wynajmujących środek transportu w miejscu delegacji oraz kosztami związanymi z jego użytkowaniem (zakupem paliwa, opłatami za autostrady i parkingi). Kalkulator delegacji pozwala rozliczyć delegację we wszystkich walutach, w ustaleniu o aktualny kurs walut, w czasie trwania wyjazdu służbowego.

Źródło: MDDP Outsourcing – Naliczanie wynagrodzeń

[Głosów:1    Średnia:5/5]