Jak szybko dotrzeć do domu z lotniska?

0
2222

Długa odprawa, kilkugodzinny lot i zmiany ciśnienia powodują, że wysiadając z samolotu odczuwa się spore zmęczenie. Pasażerowie chcą jak najszybciej dotrzeć do swoich domów, jednak podróż z lotniska może zająć jeszcze kilkadziesiąt kolejnych minut – zwłaszcza, gdy mieszka się w odległości kilkudziesięciu kilometrów od miejsca lądowania. Co zrobić, by szybciej dotrzeć z lotniska do domu?

Zamów taksówkę jeszcze przed wylotem

Nie każdy ma możliwość poprosić znajomych lub rodzinę o odebranie go z lotniska. Jeżeli wraca się do domu na własną rękę, trzeba skorzystać z komunikacji publicznej. Transport zbiorowy ma jednak sporo wad. Często czas przejazdu jest niewspółmierny do ilości przejechanych kilometrów, a cena biletu dość wysoka. Ponadto zdarza się, że komunikacja autobusowa lub kolejowa odjeżdża w godzinach, które nie współgrają z godzinami przylotów. Pasażerowie są zmuszeni do długiego czekania na lotnisku, co jeszcze bardziej zwiększa ich zmęczenie.

Jeżeli chce się uniknąć niedogodności związanych z korzystaniem z transportu autobusowego lub kolejowego, można zdecydować się na przejazd taksówką. Aby mieć pewność, że taxi będzie czekało na lotnisku, warto zamówić je jeszcze przed wylotem. Można to zrobić za pomocą prostego w obsłudze systemu, który dodatkowo umożliwia dokonanie korekty zlecenia na 12 godzin przed terminem jego realizacji. Jest to opcja szczególnie przydatna w przypadku opóźnień lotów lub ich anulowania, kiedy na lotnisko docelowe dociera się znacznie później niż miało to mieć miejsce.

Taksówką szybciej i wygodniej

Zamówienie taksówki przed wylotem daje gwarancję, że na parkingu lotniska będzie czekał samochód, który dowiezie zamawiającego w określone miejsce. Krk.taxi gromadzi różnych przewoźników, oferujących transport taksówką z lotniska Balice do centrum Krakowa lub na Podhale. Dzięki temu można szybko i bezproblemowo znaleźć wolne taxi jeszcze przed wejściem na pokład samolotu lecącego do Krakowa.

Co ważne, w ramach usługi można skorzystać nie tylko z przejazdu na terenie województwa małopolskiego. Zamawiający może zlecić transport z Balic do dowolnego miejsca w Polsce lub na inne lotnisko. Dodatkowo może zaznaczyć, że potrzebuje specjalnych udogodnień, na przykład fotelików samochodowych dla dzieci lub dużego bagażnika ze względu na większy niż standardowo bagaż. Takie rozwiązanie sprawia, że podróż z lotniska do domu lub w inne, wskazane miejsce, zawsze przebiega w komfortowych warunkach, a zmęczenie po locie samolotem znika.

[Głosów:3    Średnia:5/5]