Auto, które Cię nie zawiedzie – Stelvio

0
2453

Emocje wokół tak mocnego debiutu wciąż nie opadły. Alfa Romeo, marka kojarzona raczej z eleganckimi kompaktami niż samochodami terenowymi, nagle wypuszcza w świat crossovera, który z biegu zdobywa serca europejskich kierowców. Od pierwszej prezentacji w 2016 roku minęło już trochę czasu, a mimo to o Slevio wciąż się mówi, i mówi się dobrze!

Gotowy na wszystko!

Wciąż zachwyca fakt, jak projektantom udało się połączyć masywny charakter SUV-a z wysublimowaną formą, jaką reprezentują inne samochody Alfy Romeo. Było to zadanie z pozoru niewykonalne, a jednak… dziś możemy cieszyć się jazdą wyjątkowym crossoverem. Włoska marka zdecydowała się na wypuszczenie na rynek modelu, który już dawno zdążył odnaleźć się w miejskiej dżungli w barwach konkurencyjnych marek. Zabieg ten był więc ryzykowny, ale wart zachodu.

Zachwycające wersje wyposażenia

Stelvio jest autem innym niż wszystkie, a zarazem spełniającym wymagania współczesnych kierowców. Średniej klasy crossover dostępny jest w kilku wersjach wyposażenia, co znacząco wpływa na decyzje zakupowe przyszłych właścicieli tego SUV-a. Możliwości są naprawdę szerokie. Kierowca już na poziomie podstawowym ma do dyspozycji m.in. biksenonowe reflektory 35W z AFS, automatyczną dwustrefową klimatyzację, automatyczny hamulec postojowy oraz bezkluczykowy system otwierania drzwi czy bagażnik o pojemności aż 525 litrów.

Gdy chcesz osiągnąć więcej niż dużo

Limitowana edycja Stelvio – First Edition – to z kolei prawdziwa gratka dla estetów i miłośników techniki. Ta wersja wyposażenia obejmuje m.in. podgrzewane przednie fotele z pamięcią ustawień, kamerę cofania z dynamicznymi liniami, czujniki parkowania z przodu i z tyłu oraz nawigację AlfaTM Uconnect Nav z 8,8-calowym wyświetlaczem. W przypadku wzbogaconej wersji otrzymujemy nie tylko nowoczesne wyposażenie, ale także mocny silnik. First Edition zaopatrzony został w aluminiowy jednostkę benzynową 2.0 z turbodoładowaniem, którego moc wynosi aż 280 KM! Jeśli do tego dołączy się 8-biegową automatyczną skrzynię biegów, to nie pozostaje nic innego, jak zasiąść za kierownicą tego niezwykłego SUV-a.

[Głosów:1    Średnia:5/5]