Kiedy wybrać sylikonowe etui do telefonu?

0
1128

Stosowanie dodatkowego zabezpieczenia w formie dopasowanego pokrowca to skuteczny sposób na zminimalizowanie ryzyka szybkiego uszkodzenia telefonu. W sprzedaży znajdziesz wiele wersji etui na telefon. Najpopularniejsze z nich to różnego rodzaju nakładki, które zabezpieczają plecki i boczne krawędzie smartfona oraz tzw. pokrowce książeczkowe lub flip, które prócz obudowy, chronią również dotykowy wyświetlacz. Kiedy zdecydować się na zakup klasycznej osłonki, a kiedy pokrowca pełnego?

Zalety sylikonowej nakładki

Największym plusem powszechnie dostępnych, sylikonowych etui do telefonów jest korzystny stosunek ceny do ich wytrzymałości. Takie pokrowce zapewniają dobrą ochronę przed rysami i zabrudzeniami, a dzięki elastyczności tworzywa, z jakiego je wykonano, amortyzują siłę uderzeń i wstrząsów, co zmniejsza ryzyko uszkodzenia telefonu, gdy wypuścimy go z dłoni. Warto również wspomnieć o antypoślizgowej powierzchni takich pokrowców. Dzięki niej zwiększa się komfort obsługi telefonu i ogranicza możliwość jego przypadkowego wyślizgnięcia się z dłoni. Sylikonowe etui na telefon wykonane są z materiału jedynie przypominającego sylikon. Dzisiaj jest to najczęściej znacznie trwalsze od niego, a przy tym równie elastyczne tworzywo TPU. Sylikonowe nakładki mogą być barwione i przezroczyste. Bez problemu ich powierzchnię można pokryć również kolorowym nadrukiem.

Dla kogo sylikonowe etui, a dla kogo pokrowiec pełny?

Wykonane z elastycznego tworzywa sztucznego, transparentne i kolorowe etui na telefon to doskonały wybór dla osób, którym zależy na pozostawieniu odsłoniętego wyświetlacza. Ekran można ewentualnie zabezpieczyć folią ochroną, hybrydowym lub tradycyjnym szkłem hartowanym. Takie pokrowce są bardziej smukłe i zapewniają możliwość daleko posuniętej personalizacji urządzenia. Wystarczy zamówić etui do smartfona zdobione samodzielnie wybranymi grafikami lub prywatnymi zdjęciami. Pokrowce książeczkowe i inne rodzaje futerałów chronią cały telefon, ale w znaczący sposób zwiększają jego objętość. To dobry wybór, jeśli telefon nosimy luzem w torbie, plecaku czy torebce. Są mniej wygodne, gdy smartfon nosimy w kieszeni dopasowanych spodni.

Jeśli zależy Ci na personalizacji telefonu lub wręcz przeciwnie, chcesz w jak najmniejszym stopniu zaingerować w jego oryginalny wygląd, sylikonowe etui do telefonu będzie strzałem dziesiątkę. W pierwszym przypadku zamów kolorową nakładkę lub zaprojektuj ją samodzielnie, z dostępnych grafik lub własnych fotografii. W drugim wariancie zamów etui transparentne, wykonane z cienkiego materiału, idealnie dopasowane do kształtu smartfona.

[Głosów:0    Średnia:0/5]