Jaki laptop do pracy wybrać?

0
2042
Jaki laptop do pracy wybrać

W tym roku głównym hasłem stała się praca zdalna. Tuż obok e-edukacji nie tylko zrobiła rewolucję w życiu wielu rodzin, ale również stała się pretekstem do zakupu nowego sprzętu oraz dobraniu odpowiedniego do potrzeb. Powodzeniem cieszą się laptopy https://www.oleole.pl/laptopy-i-netbooki.bhtml, które pozwalają wygospodarować przestrzeń na biuro w każdym miejscu. Poza tym bez problemu można je ze sobą zabrać do pracy, w podróż czy na wakacje, a ich kompaktowy charakter, wytrzymała bateria oraz cały szereg funkcjonalnych opcji sprawiają, że obsługa jest bardzo przyjemna i efektywna. Warto jednak pamiętać, że laptop do pracy wcale nie musi mieć bardzo wydajnej konfiguracji oraz dodatków z wyższej półki, które oczywiście będą wpływać na cenę. Z zasady ważniejsze będą te parametry, które usprawniają pracę, bezawaryjność oraz solidne wykonanie niż na przykład najnowsza karta graficzna lub dźwiękowa. Zobacz, co ciekawego można znaleźć w sklepach.

  1. Komputer na miarę potrzeb
  2. Idealna propozycja do domu

Komputer na miarę potrzeb

Komputer do pracy musi być szybki i wydajny. Z racji tego że spędzamy przy nim najczęściej cały dzień, musi być doskonale dopasowany do potrzeb oraz specyfiki naszej działalności. Doskonałą propozycją jest uniwersalny laptop ASUS M509DA 15,6. Produkt znanej i cenionej marki przykuwa oko atrakcyjnym designem, a dzięki bardzo funkcjonalnej specyfikacji sprawdzi się zarówno podczas pracy biurowej, jak i jako centrum rodzinnej i towarzyskiej rozrywki. Doskonała jakość filmów i gier, naturalne kolory na ekranie w rozdzielczości Full HD zaskoczą nawet wymagających klientów. Asus wyposażył laptopa w nowoczesny procesor Ryzem 7, który bazuje na architekturze AMD Zen i zintegrowaną kartę graficzną, co gwarantuje bardzo dobrą wydajność. Urządzenie sprawdzi się więc nawet przy bardzo zaawansowanych zadaniach, kiedy najmocniej potrzebować będziesz doskonałej jakości i oczywiście szybkości działania. Układ graficzny oparty jest natomiast o AMD Radeon Vega, który jest kompatybilny ze środowiskiem  DirectX 12. To on wpływają na jakość obrazu i widoczność nawet niewielkich detali. Z drugiej strony są to energooszczędne elementy, co jest ważnym aspektem szczególnie w komputerach przenośnych. Pracę ułatwia również matowa matryca, która minimalizuje nieprzyjemne dla oka refleksy. Asus zadbał również o bardzo funkcjonalną klawiaturę numeryczną.

Idealna propozycja do domu

Kolejnym laptopem, który świetnie sprawdza się w zastosowaniach biurowych i domowych, jest propozycja marki HP 15s-eq0017nw 15,6. Jest idealny do pracy, bez problemu obsługuje różnego rodzaju aplikacje biurowe, a także może stanowić centrum rozrywki multimedialnej. Jego niezwykle ważna zaletą jest wydajna bateria. Poza tym urządzenie wyróżnia się świetnym designem oraz  lekkością. Dzięki temu możesz go mieć zawsze przy sobie. Laptop wyposażony jest w wydajny procesor AMD Ryzem 5.  To gwarancja dużej mocy, szybkości oraz responsywności. Ma również zainstalowany jak układ graficzny Vega 8, który doskonale radzi sobie w grach. Poza tym bez problemu można surfować w sieci, strumieniować multimedia oraz pracować z wymagającymi programami. Układ graficzny wspiera środowisko DirectX. Dzięki temu dostrzegalne są nawet najmniejsze detale, a jakość obrazu zadziwia. Z drugiej strony ten system zużywa niewiele energii. Laptop wyposażony jest w funkcjonalną klawiaturę numeryczną matowy monitor i szereg aplikacji, które ułatwiają codzienną pracę.

Odpowiedni laptop nie musi być wcale drogi, by w zupełności móc odpowiadać na potrzeby klientów. Nowoczesne propozycje oparte o dobrej jakości procesory oraz karty graficzne świetnie sprawdzą się w biurze, pracy, ale także w domu do nauki czy też rozrywki. To również doskonała baza dla gier i multimediów, które są ważne przecież po różnego rodzaju obowiązkowych zadaniach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]