Jak wybrać najlepsze skrzyniopalety?

0
763
Jak wybrać najlepsze skrzyniopalety

Skrzyniopalety są niezbędne w czasie transportu oraz magazynowania towarów. Trzeba jednak pamiętać, że ich zakup to często bardzo poważny wydatek dla przedsiębiorcy. Jak wybrać skrzyniopalety, by służyły jak najlepiej?

Materiał jest ważny

Skrzyniopalety mogą być wykonane z drewna lub plastiku. Skrzyniopaleta plastikowa jest wykonana z bardzo odpornego polipropylenu, który odpowiednio użytkowany będzie służył przedsiębiorcy długie lata.

Warto również pamiętać, że skrzyniopalety plastikowe są lekkie, dzięki temu są łatwiejsze w transporcie. Dużą ich zaletą są również specjalne rowki, które znajdują się na spodzie palety, dzięki nim skrzyniopalety ustawione jedna na drugą są stabilne. Ma to ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa pracowników. Kolejną zaletą skrzyniopalet plastikowych jest możliwość zaoszczędzenia dużej ilości miejsca w trakcie transportu, a następnie magazynowania.

Wygoda użytkowania

Skrzyniopalety producent zapewnia, że palety plastikowe są bardzo łatwe w utrzymaniu. Dzięki materiałom odpornym na wodę, parę oraz środki chemiczne utrzymanie skrzyniopalet plastikowych w czystości nie jest problemem. Ma to ogromne znaczenie przede wszystkim w przemyśle spożywczym, gdzie czystość jest podstawowym priorytetem.

Skrzyniopalety plastikowe są składane – jest to kolejna ich zaleta. W trakcie transportu pustych skrzyniopalet zajmują one znacznie mniej miejsca niż palety drewniane. Również w magazynie można nie używane skrzyniopalety poskładać, dzięki temu magazyn będzie bardziej funkcjonalny i przejrzysty. Ciągi komunikacyjne staną się bardzie dostępne.

Czy skrzyniopalety plastikowe mogą być eko?

Bardzo często podkreślane jest nie ekologiczne podejście producentów palet plastikowych do dbałości o nasze środowisko. Nie jest to jednak prawdą.

Skrzyniopalety producent podkreśla, że są one wykonane z materiałów pochodzących z recyclingu, dzięki czemu nie stanowią zagrożenia dla środowiska naturalnego. Skrzyniopalety drewniane są dużo częściej wymieniane z racji mniejszej trwałości. Nie jest to rozwiązanie ekologiczne.

Skrzyniopaleta plastikowa jest droższa niż skrzyniopaleta drewniana, co nie znaczy, że jej zakup jest ekonomiczny. Skrzyniopalety plastikowe są trwałe i funkcjonalne. Nie tylko ułatwiają pracę, ale w dłuższej perspektywie są mniej kosztownym zakupem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]