Jak kantor internetowy może wpłynąć na ratę kredytu?

0
2399
Jak kantor internetowy może wpłynąć na ratę kredytu?

Kredyty frankowe, tak bardzo popularne dekadę temu, obecnie w bankach są niemalże nieodstępne. Wszystko jest winą zamieszania związanego z wysokim kursem franka. Z około 2 złotych wystrzelił on na 4, a momentami nawet na 5 złotych, co znacznie zwiększyło zadłużenie „frankowiczów”, czyli osób mających kredyty we franku szwajcarskim.

Szacuje się, że zadłużeni we franku szwajcarskim muszą oddać bankom w przeliczeniu niemalże 200 miliardów złotych. Najczęściej spłata rat kredytu mieszkaniowego albo innego rodzaju kredytu we franku następuje poprzez przelanie wskazanej sumy w złotówkach – wtedy bank samodzielnie przelicza walutę po swoim kursie. Niestety, kurs ten nigdy nie jest korzystny dla klienta. W przeszłości klienci banków nie mieli możliwości spłaty swojego zadłużenia frankowego właśnie w tej walucie – to skazywało ich na niekorzystny kurs wymiany w banku. Teraz jednak jest już to możliwe. Gdy nadal płacisz bankowi w złotówkach, warto pomyśleć o zmianie – możemy naprawdę sporo zaoszczędzić!

W 2011 roku w życie weszła ustawa nazywana antyspreadową, która zobowiązała banki do przyjmowania spłat kredytów także w walucie zakupionej samodzielnie przez kredytobiorców. Wobec tego możemy spłacać ratę bezpośrednio we frankach, a tym samym pominąć wysoki spread banku, czyli różnicę między sprzedażą a kupnem waluty.

Aby wymienić złotówki na franki, nie musimy jednak wypłacać odpowiedniej sumy w bankomacie, iść do kantoru stacjonarnego, a potem wpłacać ją ponownie. Możemy skorzystać z kantorów internetowych, na przykład takich jak Trejdoo.com, które pozwalają na załatwienie wszystkiego on-line.

W celu skorzystania z kantorów internetowych takich jak Trejdoo.com musimy posiadać dwa konta bankowe. Z jednego będziemy przelewali pieniądze w celu ich wymiany, a na drugie będzie już przychodziła do nas wymieniona na walutę suma. Wtedy możemy zapłacić bankowi ratę przelewem.

Na skorzystaniu z wymiany walut on-line możemy zaoszczędzić nawet do 20 tysięcy złotych na kredycie frankowym. Przykładowo, gdy rata kredytu wynosi 600 franków, wtedy przy wymianie on-line możemy zaoszczędzić od 20 do 80 złotych na miesiąc. Nie musimy przy tym tracić cennego czasu, ponieważ internetowa wymiana walut jest bardzo szybka i wygodna. Warto spróbować i płacić mniejsze raty!

[Głosów:1    Średnia:5/5]