Jak chronić telefon?

0
2096

Smartfon to delikatne urządzenie, któremu ciężko jest przeżyć upadek nawet z niewielkiej wysokości. Wystarczy chwila nieuwagi, a będzie czekać nas kosztowna wymiana panelu dotykowego, obudowy lub szybki ekranu. Na rynku dostępne jest wiele rozwiązań, które mają na celu ochronę kruchej konstrukcji telefonu. Każda z nich ma inne zalety i sprawdzi się w innym trybie użytkowania urządzenia.

Producenci tworzą wydajne urządzenia mobilne, które są zdolne zastąpić niektóre tradycyjne komputery. Nie da się jednak ukryć, że istnieje wśród nich tendencja do porzucania pracy nad zwiększeniem wytrzymałości obudowy na rzecz ciągłego ulepszania komponentów, np. procesora, aparatu czy pamięci. Efekt jest w tym wypadku znany wszystkim użytkownikom smartfonów – porysowany ekran, pęknięta obudowa na telefon, poluzowane gniazda i inne uszkodzenia mechaniczne. Istnieją modele telefonów, które są dodatkowo wzmocnione fabrycznie i potrafią wytrzymać upadek z dużej wysokości, jednak to drogie urządzenia, które znajdują zastosowanie profesjonalne. Dla większości użytkowników pozostają tańsze, ale za to mniej odporne modele. Kupując telefon o zwykłej wytrzymałości musimy pomyśleć o jego ochronie. Do wyboru mamy kilka opcji – kabury, wsuwki i kieszonki, silikonowe case’y oraz futerały.

Kabura

Kabura to bardzo specyficzna obudowa na telefon wykonana z grubej skóry. Zapewnia skuteczną ochronę przed wypadkami. Taką obudowę można zamocować przy spodniach lub przy paskach. Niektóre modele kabur posiadają dodatkowe otwory udostępniające najpotrzebniejsze przyciski w telefonie.

Kieszonki i wsuwki

Wsuwki oraz kieszonki chronią urządzenie przed zarysowaniem lub delikatnym uszkodzeniem. Nie zabezpieczają jednak telefonu w czasie upadku. Aby skorzystać z telefonu należy go najpierw wyjąć z kieszonki. Zaletą takiej obudowy na telefon jest duża ilość wzorów i modeli. Plusem jest również dość niska cena.

Futerały

Futerał jest wyposażony w klapkę, która zasłania ekran. Tylną część urządzenia chroni specjalna wkładka wykonana z silikonu lub tworzywa sztucznego. To wygodna obudowa na telefon, która pozwala na szybkie skorzystanie z urządzenia, np. podczas robienia zdjęć. Trzeba jednak dokładnie dopasować ją do konkretnego modelu.

Silikonowe case’y

Silikon dobrze zabezpiecza oryginalną obudowę, redukuje niezbyt duże uderzenia. Plusem jest ogromny wybór wzorów, ponieważ silikon jest wdzięcznym surowcem do produkcji różnego rodzaju etui. Silikony są szerokodostępne, można je kupić nawet w zwykłym kiosku. Jedynym minusem jest dość krótka trwałość, ponieważ silikon gorszej jakości z czasem twardnieje.

Artykuł powstał we współpracy z https://xgsm.pl/

[Głosów:1    Średnia:5/5]