Hosting a domena

0
2145

W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób błędnie myli pojęcia hosting i domena. Osoby które chcą postawić własny blog tematyczny, uruchomić stronę internetową lub sklep online muszą zdawać sobie sprawę z tego, że potrzebna jest zarówno własna domena, jak i sam hosting. Domena najprościej rzecz mówiąc to po prostu nazwa naszej strony internetowe, z kolei hosting to usługa przechowywania strony www na specjalnym serwerze. Aby nasza strona, blog lub sklep internetowy mógł działać 24 godziny na dobę potrzebuje hostingu, który przechowywać i udostępniać będzie wszystkie pliki.

Wybór hostingu a wybór domeny

Z teoretycznego punktu widzenia wybór domeny nie jest w żaden sposób uzależniony z hostingiem. W praktyce hosting bardzo często połączony jest wraz z domeną, która przeważnie dodawana jest za darmo do wykupionego planu hostingowego. Osoby, które planują pozycjonować swoją stronę na rynku Polskim powinny pamiętać zawsze o tym, że warto w pierwszej kolejności zainwestować w domenę z końcówką .pl. Warto poszukać także hostingu z Polski, dzięki czemu wyszukiwarka Google będzie mieć 100% pewność, że nasza strona jest kierowana na rynek Polski. Na szczęście geotargetowanie strony można ustawić na wiele innych sposobów, dlatego też śmiało może wykupywać również domeny .com, .eu, .info itp.

Czy hosting powinno kupić się tam gdzie domenę?

W dzisiejszych czasach nie ma oczywiście obowiązku zakupu domeny u tego samego usługodawcy, u którego wykupujemy hosting, ale jak łatwo się domyśleć jest to zdecydowanie najprostsze i najmniej kłopotliwe rozwiązanie. Obecnie praktycznie każda szanująca się firma do swojego hostingu dodaje darmową domenę. Domeny internetowe możemy kupić praktycznie u każdego rejestratora, a hosting u zupełnie innego dostawcy. Pamiętać należy jednak o tym, że zawsze łatwiej jest zarządzać hostingiem i domeną za pomocą jednego wspólnego konta. Przenoszenie domeny na obcy hosting zmoże zajmować więcej czasu. W dzisiejszych czasach aby odnieść sukces w Internecie, warto zainwestować w porządną domenę i stabilny hosting, który jest kluczem do sukcesu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]