5 powodów, dla których warto przeprowadzić się do Włoch

0
688
5 powodów, dla których warto przeprowadzić się do Włoch

We Włoszech trudno się nie zakochać – nie bez powodu ten kraj od lat zajmuje wysokie miejsca w rankingach najczęściej odwiedzanych krajów na świecie. Każdego roku do Italii przeprowadza się naprawdę wiele osób, które chcą spróbować nieco innego życia. Ty również zastanawiasz się nad takim krokiem? Dowiedz się, dlaczego zdecydowanie warto zamieszkach we Włoszech.

Standard życia

Choć południe Europy niekoniecznie kojarzy się obecnie z dobrymi perspektywami zawodowymi i zamożnością, to Włochy nadal oferują raczej wyższy standard życia niż Polska. Przede wszystkim można liczyć na lepsze zarobki, a także dostęp do wielu ciekawych prac sezonowych związanych z turystyką. Oczywiście wiele w tym przypadku zależy od części kraju – północne regiony Włoch są często znacznie bogatsze niż Południe. Ponadto wiele usług publicznych stoi na wyższym poziomie niż w Polsce np. służba zdrowia.

Pogoda

Nie ma co ukrywać, dla osoby wychowanej i mieszkającej przez większość życia w Polsce włoski klimat może być spełnieniem marzeń. Dotyczy to zwłaszcza osób, które nie przepadają za zimą i uwielbiają upały. Wbrew pozorom przetrwanie włoskiego lata wcale nie jest takie trudne, jeśli tylko ma się w domu klimatyzację. Co ciekawe, niekiedy bardziej ekstremalnym przeżyciem może być zima, ponieważ w niektórych częściach kraju raczej rzadko spotyka się centralne ogrzewanie.

Kuchnia

Włochy to prawdziwy raj dla smakoszy. Pizza, makarony, sosy, aromatyczne przyprawy, szlachetne wina, sery, owoce morza, desery – to zaledwie niewielka część włoskiej kuchni. Sporą zaletą jest niezaprzeczalnie dostęp przez cały rok do świeżych warzyw i owoców. Na dodatek Italia jest obecnie bardzo wielokulturowa, co pozwala na skosztowanie dań z innych części świata. A gdy zatęskni się za polskimi produktami, to w kilka dni może dotrzeć paczka do Włoch wysłana przez rodzinę lub znajomych z Polski.

Styl życia

Choć i do Włoch dotarł styl życia, w którym wszystko robi się w pośpiechu, to nadal większość mieszkańców Półwyspu Apenińskiego ceni sobie spokojną egzystencję we własnym tempie. Słynne „dolce vita” to nic innego jak „słodkie życie”, czyli celebrowanie każdej chwili i zachwycanie się smakami, zapachami i dźwiękami. Włosi zawsze mają na wszystko czas i dotyczy to również wielu usług, dlatego czasami warto uzbroić się w cierpliwość. Na czas prawdopodobnie dotrze jedynie paczka z Polski wysłana za pośrednictwem zagranicznej firmy kurierskiej, których szeroki wybór można znaleźć na platformie logistycznej FastPost.pl.

Atrakcje turystyczne

Zaletą przeprowadzki do Włoch jest również zbliżenie się do słynnych zabytków i innych atrakcji turystycznych, jakie ma do zaoferowania ten kraj. Prawdopodobnie jedno życie to zdecydowanie za mało, żeby odwiedzić wszystkie piękne miejsca we Włoszech. Na dodatek bogactwo wyboru jest tak duże, że właściwie każdy znajdzie coś dla siebie. Oprócz muzeów i starożytnych ruin można podziwiać także egzotyczne plaże, nowoczesne kurorty, zjawiskowe szlaki w górach czy też włoskie wyspy z niepowtarzalnym charakterem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]